הייחוד של גינת הכלבים ברחוב א.ד. גורדון פינת בילו בהרצליה, שהיא גם גינת הכלבים הראשונה בעיר (בינתיים הוקמו עוד שתי גינות - האחת בנווה אמירים, ברחוב המקובלים, והשנייה בגן שמעוני, ליד תיכון "היובל"), הוא שמעבר להיותה מטופחת וגדולה, יש בה אווירה משפחתית.

מגיעים אליה כלבים מכל רחבי הרצליה, אך גם מרעננה, רמת השרון ואפילו מפתח תקוה. הכלבים שמגיעים אליה
מכירים זה את זה, אוהבים, שונאים, משחקים ורבים. כמו הכלבים - כך גם בעליהם. התגבשה לה כאן קהילה של בעלי כלבים ששמחים ועצובים עם כלביהם, ובעיקר תומכים זה בזה בכל מצב. מגיעים גם אנשים ללא כלבים, רק בשביל החברה, או כאלה שנשותיהם אוסרות עליהם להחזיק כלבים, והם באים סתם כדי להזין את עיניהם, וגם ילדים אוהבי כלבים שהוריהם לא מסכימים להחזיק בכלב.

רוב תושבי השכונה הצמודה לגינה שמחים נוכח הקמתה, אך יש גם כאלה הדורשים שהיא תיסגר. הם נלחמים בעירייה, אך בינתיים ללא הועיל.

"אנחנו חוגגים ימי הולדת לכלבים, קבלות שבת ואפילו מתאספים לניקוי הגינה", מספרת עירית שינגרוס, אחת המבקרות הקבועות בגינה. "יש לנו קבוצה בפייסבוק שנקראת doggie park, הכוללת מעל 60 אנשים, ביניהם בעלי כלבים, וברשימות מופיעים גם שמות הכלבים והבעלים, מספרי טלפון וכתובות אימייל. דרך הקבוצה בפייסבוק אני מעבירה הודעות בקשר לגינה, בקשר לכלבים וגם סתם מצגות ובדיחות".

לאחרונה החליטו חברי הקהילה לגוון את המפגשים שלהם וערכו אירוע ראשון בסוגו. מחברי הקהילה יצרו קשר עם טל ינקו, מאלף כלבים מחיפה, שבא להרצות בפני באי הגינה ונתן טיפים על התמודדות עם בעיות התנהגות של כלבים. ההרצאה הוגדרה על ידי חברי הקהילה כ"מאלפת". בנוסף הגיע לגינה גם נציג חברת מזון לכלבים שנתן הרצאה על מרכיבי מזון הכלבים ועל סוגי מזון שונים. לאור ההצלחה, חברי הגינה מתכוונים להמשיך ולערוך עוד אירועים מהסוג הזה.