הסטארטאפ שמטריף את הבליינים. כל חבר כנסת מתחיל יודע שעל כל חוק שיעביר, יהיה מי שימצא דרך לעקוף אותו, אלא שבמקרה של איסור מכירת אלכוהול בפיצוציות, המהירות שבה נמצאה הפירצה הפתיעה רבים.

מי שקרא תיגר על החוק הם בועז בכר (27) וגלעד אליצור (28) - סטודנטים מהמרכז הבינתחומי הרצליה, שמציעים משלוח משקאות אלכוהוליים בכל שעות הלילה.

"אנחנו מכירים כבר 24 שנים מהגן ותמיד ידענו שנעשה עסקים ביחד", מספר בכר. "לא חשבנו שנהיה עצמאיים ולמען האמת אנחנו עדיין לא ממש מגדירים את עצמנו ככאלה".

"שנינו מחזיקים גם בעבודות יומיות בתחום המועדונים והמסעדנות. הכל התחיל ממפגשים חברתיים שקיימנו על בסיס קבוע בבתים של חברים. במפגשים האלה
רואים משחקי כדורסל ושותים אלכוהול".

"מדי פעם נתקלנו בסיטואציות שבהן נגמרה השתייה ולאף אחד לא היה כוח למצוא קיוסק פתוח בלילה. ברגע ששמענו על החוק החדש, הבנו שעלולה להיווצר בעיה והחלטנו ליזום מהלך שיפתור אותה".

במשך חודשיים ערכו בכר ואליצור סקר שוק מקיף, בדקו מי קהל היעד שלהם, מה רמת הביקוש לשירות כזה ומהן העלויות הכרוכות בכך.

המהלך של בכר ואליצור זכה להכשר מצד המערכת המשפטית של מחוז מרכז במשטרת ישראל. "מדובר בשינוע אלכוהול, ולכן אין הגבלה בנושא", מסביר בכר.

ב־1 בצדמבר השיקו השניים באופן רשמי את המיזם המשותף. בתחילת הדרך הביקוש היה דל, אבל מרגע שהחלו לשווק דרך רשתות חברתיות, הם לא עומדים בלחץ.

"יש לנו כבר 700 לקוחות, וזה הולך וגדל. פונים אלינו חיילים שמגיעים לחופשה, ואין להם זמן או כוח לקנות אלכוהול. פונים אלינו אנשים באמצע מסיבות רווקים. קטינים עדיין לא פנו אלינו, ואנחנו מקווים שגם לא יפנו. אנחנו מקפידים לציין בפני כל לקוח שמתקשר שלא נוכל לספק לו את המשקאות, אלא אם יציג בפנינו תעודת זהות".

המלאי אותו מחזיקים השניים עומד על עשרות בקבוקים מכל הסוגים - בירה, יינות, וויסקי, וודקה ומשקאות אנרגיה. "אנחנו מתכוונים להשיק אתר אינטרנט שיאפשר ביצוע של הזמנות ובהמשך להגיע לכל הארץ, אפילו לאילת בתקופת מסיבות הסטודנטים שמתרחשות בעיר".

איך משלבים בין הלימודים לעבודה היומית והשירות החדש?

"החלטנו לקחת את היוזמה הכי רחוק שאפשר. זו התקופה שלנו להתקדם ולהצליח. נכון שצריך לוותר עכשיו על שעות שינה, אבל בעתיד זה ישתלם ובגדול".