אסון רעידת האדמה שפקד את האיטי בחודש שעבר לא פסח גם על אגודת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי הרצליה. באגודת הסטודנטים החליטו להירתם לעניין ולארגן מבצע של גיוס תרומות למען הנזקקים במדינה שרבים מהם איבדו את מקום מגוריהם, משפחתם וסובלים מחוסר במזון ושתייה.

בעקבות הרצון לתרום העלתה אגודת הסטודנטים סרטון הסברה קצר ב"פייסבוק" וב"יו טיוב", אחד בעברית ואחד באנגלית,
שמיועד לתלמידי בית הספר הבינלאומי, כאשר המטרה הייתה לגרור כמה שיותר תגובות והד למהלך. עד כה תרמו הסטודנטים במרכז הבינתחומי כ-1,500 דולר כאשר המטרה היא להגיע לתרומות בסך 10,000 שקלים עד סוף השבוע.

יובל בדולח, רכז המעורבות החברתית באגודה מספר: "במהלך השבועיים האחרונים יצרה אגודת הסטודנטים קשר עם ארגוני סיוע הומניטאריים ועמדה בקשר רציף עם משרד החוץ, בבקשה לדעת כיצד אנחנו כסטודנטים יכולים לסייע למשבר.

"כל הארגונים שפנינו אליהם והצענו להם שנאסוף עבורם אוכל, ביגוד, ציוד חימום או כל דבר אחר סרבו לכך בנימוס באומרם כי אין להם כיצד לנייד את הציוד כאשר הבקשה היחידה של כולם הייתה: סיוע כלכלי. כשהבנו שזה הצורך החלטנו להרים את הכפפה. לא רצינו לעודד את הסטודנטים לתרום לכל העולה על רוחם כי אין בזה אמירה או עשייה של ממש. לכן במשך שבוע וחצי עבדנו על בניית פלטפורמה לתרומה קבוצתית שתצא מהאגודה ותכלול בתוכה את כל הסטודנטים של המרכז ואת הסגל המרצים.

"דווקא עכשיו אחרי שמשלחת הישראלית חזרה משם, זה הזמן להמשיך ולתרום ולא לשכוח. אנחנו מאוד מרוצים עד עכשיו מהתרומות שנאספו ומקווים להגדיל את הסכום. אני שמח לדעת שלמרות תקופת הבחינות הסטודנטים שלומדים במרכז הבינתחומי הרצליה החליטו להירתם לנושא החשוב ואני מקווה שעד לסוף השבוע נצליח לגייס את היעד אותו הצבנו".