יום ראשון החופשי בהרצליה: מנהל פאב ידוע באזור התעשייה בהרצליה טוען כי ביום ראשון האחרון התקשר למוקד העירוני וביקש לשלוח פקח ללקוח שמתעקש לעשן במקום, בניגוד לחוק.

החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים נכנס לתוקפו בנובמבר 2007, אבל מסתבר, לשמחת המעשנים, שיש רשויות שלא ממהרות לאכוף את החוק כלשונו.

להפתעת מנהל הפאב, נאמר לו כי בימי ראשון העירייה לא שולחת פקחים לאכוף את החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים. "ברגע שהלקוח הדליק סיגריה ביקשתי ממנו מייד לכבות אותה", מספר בעל הפאב. "כאשר הוא סירב פעלתי על פי החוק והתקשרתי לעירייה. כשקיבלתי את התשובה שהם לא שולחים פקח בימי ראשון נדהמתי", מספר בעל הפאב.

"בסופי שבוע הם שולחים פקח בתוך כמה דקות. דווקא באמצע השבוע אין להם כוח אדם לאכוף את החוק? אני מקווה שזו טעות בתום לב של המוקדנית, כי אם זו באמת המדיניות של העירייה זה מדאיג מאוד. זה משאיר אותי חסר אונים מול לקוחות מעשנים. מצד אחד, אני מחויב על פי החוק להתקשר למוקד, כדי לא לספוג את הקנס בעצמי. מצד שני, העירייה לא שולחת פקח לטפל בעבריינים. מה שווה החוק, אם לא אוכפים אותו?".

גורמים שמעורים בחיי הלילה בעיר טוענים, שלא לייחוס, שבעלי פאבים רבים לא רוצים להתעמת עם לקוחותיהם ומנסים להפיל את האחריות על העירייה. "ברור שהעירייה לא תשלח פקח בכל שעה לכל פאב בעיר. בעלי הפאבים יודעים את זה".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "אכן התקבלה במוקד העירוני פנייה בנושא מבעל הפאב. באותה שעה לא היה באזור פקח לאכיפת חוק העישון. יש לציין כי הפקחים האוכפים את נושא העישון נשלחים לביקורות יזומות באזורים שונים בעיר, על פי תוכנית עבודה יומית".