מה עושים סטודנטים במרכז הבינתחומי בהרצליה באמצע חופשת חג החנוכה: קובעים עוד משמרות בעבודה? אוספים חומר לקראת המבחנים? מבלים במועדונים עד השעות הקטנות של הלילה? אולי, אבל מסתבר שגם דברים אחרים.

יוזמה של אגודת הסטודנטים של המרכז בהרצליה, שמעודדת וקוראת להתנדבות גרמה לקבוצה של כ-50 סטודנטים, תלמידי שנה א' הלומדים משפטים בשילוב עם מנהל עסקים ללכת ולעשות קצת טוב ושמח על הלב בשביל ילדים חולים.

הסטודנטים בראשות אורן פסטרנק, נציג המסלול באגודה, נסעו אמש עם המון סופגניות ושתייה לבתי החולים "תל השומר" ו"שניידר" בשביל לבקר שם במחלקות הילדים ולהנעים את זמנם בחג האורים.

"היינו בחופש והיה לנו חשוב לתת קצת מעצמנו למען אחרים. כל אחד מאיתנו עזב לרגע את ההתעסקויות הרגילות והאישיות שלו ונרתם", מספר פסטרנק.

"שמחנו לתרום, בטח לילדים חולים ומדובר בפעולה ממש קלה שכל אחד יכול וצריך לעשות. לעומת פוליטיקאים, ספורטאים או סלבריטאים אחרים, מהם הילדים מתרגשים אך מרגישים הבדל, אצלנו בגלל הקרבה לגיל, היינו כמו אחים גדולים שלהם ודיברנו איתם בגובה העיניים".

איך היו התגובות?
"התגובות היו מאוד טובות. כולם הודו לנו שהגענו והופתעו לראות סטודנטים צעירים שבאים לתרום. כל אחד יכול להגיע לבית החולים בשביל לתרום ולעשות מצב רוח טוב. הביקור הזה הוא רק חלק מתוכנית התנדבות של מסלול הלימודים שלנו ואני מקווה שנצליח לרתום עוד סטודנטים לעניין ואין בעיה למצוא לזה זמן. כל מי שהגיע יצא מרווח מהעשייה. ואני מאמין שכיש רצון, אז גם יש יכולת. העניין הטכני הוא לא בעיה".