מה הסבירות ששתי מכוניות הנושאות את אותה לוחית רישוי, יימצאו חונות בסמיכות זו לזו? ביום ראשון השבוע, בעת סיור שגרתי של צוות סיור תחנת משטרת גלילות בהרצליה, הבחינו השוטרים בשתי מוניות חונות אחת ליד השנייה. להפתעתם המוניות היו מאותו דגם, אותה לוחית רישוי ואותו כובע.

הצוות המתין במקום מספר שעות כדי לברר מי מחזיק במוניות הזהות. אחרי שחלף זמן והבעלים לא הגיעו,
השוטרים החליטו לגרום לו להגיע בדרך מקורית. הם הזמינו חבלן משטרה כדי שינטרל "חפץ חשוד" מדומה והודיעו במכשיר כריזה לנהג המוניות כדי שיגע להזיז את רכביהם.

דיירים ברחוב סיפרו לשוטרים כי בעל המוניות מתגורר בדירה בקרבת מקום. השוטרים הגיעו לדירת המגורים וביקשו מבעל המונית לצאת החוצה.

"בהתחלה החשוד סירב לצאת מהדירה ולא שיתף פעולה", סיפר רפ"ק ניסים דאודי. "לבסוף פתח את הדלת ובדירתו נמצאו שני זוגות המפתחות לשתי המוניות". החשוד, בן 50 העוסק בתיווך מוניות, נעצר. בתחילה טען כי מדובר בטעות של המוסך. במשטרה לא קיבלו את גירסתו, ובית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו ביומיים.

לבסוף נשבר נהג המונית, הודה במעשה ושוחרר למעצר בית. "המטרה שלו הייתה להרוויח כסף ממונית נוספת אותה השכיר", הוסיף דאודי. כעת נבדק האם החשוד קנה את הרכב כדין, או שמא מדובר ברכב מזויף או גנוב.