ראש עירית הרצליה, יעל גרמן, נפגשה ביום שלישי השבוע עם מהנדסת בריאות הסביבה במחוז תל אביב, ולרי פרוהליס, לדיון על הרחבת תוכניות השקיית העיר במים מטוהרים. בין היתר הציגה העירייה את תוכניותיה להשקיית מחלף הסירה, צרכן הגינון הגדול ביותר בעיר, הספורטק וחלק ב' של פארק הרצליה. בתוך כך, במהלך ישיבת מועצת העיר שהתקיימה גם כן ביום שלישי העלה חבר מועצת העיר ויו"ר האופוזיציה, ירון עולמי, הצעה לסדר יום במטרה לחסוך בצריכת המים העירונית.

"בישיבת התקציב האחרונה נודע לנו שהעירייה תרכוש מיכלית למים כדי לשאוב את מי הקולחין ממכון הטיהור להשקיית גינות ועצים בעיר, במקביל העירייה משתמשת במים אלו
כדי להשקות גם את הפארק העירוני. כל הצעדים הללו הם בהחלט ראויים וטובים ויש לברך עליהם, אולם עדיין אנו מחויבים לחשוב על עוד דרכים איך לחסוך במים, שחסרים למדינה, ושעכשיו יעלו לעירייה כסף רב שיילך לתאגיד המים", אמר עולמי.

הצעתו של ירון עולמי מתייחסת לשימוש במיכלית אשר עתידה להירכש על ידי העירייה לצורכי שאיבת מי הבריכות העירוניות. "יש בהרצליה שתי בריכות גדולות - בקאנטרי קלאב ובהרצליה ב' (בריכת נורדאו). בחורף, מנהלי הבריכות מרוקנים את הבריכות החיצוניות. בקאנטרי קלאב לדוגמה מדובר בלמעלה מ-780 קוב מים".

מעבר לשימוש במי הבריכה, מציע עולמי לשאוב גם את המים הנאגרים בבריכות בתקופת החורף. "לאחר שהבריכות הללו מרוקנות ויורדים גשמי ברכה באותם האזורים, הן מתמלאות במי גשמים, מדובר בעוד כמה מאות קובים של מים שמצטברים במקום וניתן לעשות בהם שימוש". עולמי הסביר, כי אישור התהליך יוכל לחסוך לעירייה, כמו גם לתושבים מאות אלפי שקלים.

הצעתו של עולמי דווקא התקבלה בחיוב על ידי חברי המועצה וראש העירייה, שהבטיחה לבדוק את אפשרות מימוש ההצעה.