עשרות ניידות משטרה, כיבוי אש ומד"א פקדו ביום רביעי השבוע בשעות הצהריים את רחוב סעדיה גאון בשכונת נוה ישראל בהרצליה. תושבי האזור שביקשו להיכנס לרחוב החסום לתנועה ונאלצו להמתין שעות ארוכות, לא תיארו לעצמם כי באחד מבתי הרחוב ובבית כנסת הצמוד אליו, נמצאה כמות גדולה של כלי נשק וסמים. לדברי המשטרה הנשק נתפס בבית משפחת קדושים ובבית כנסת הנמצא בסמוך אליו. בן המשפחה, בן 21 נעצר.

"בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל, הוחלט לבצע חיפוש בבית משפחת קדושים בנווה ישראל", מסר מפקד משטרת גלילות סנ"צ שמעון לביא. "לחיפוש יצאו בלשים מלווים ביחידת הכלבנים.
במהלך החיפוש נתפסו מספר רב של פריטי אמל"ח, לרבות שלושה אקדחים, אצבעות חבלה, מטען חבלה מאולתר, רימון עשן, חלקי חילוף לנשק, מחסניות וכדורים. כמו כן בבית נתפסו סמים מסוג חשיש ומריחואנה ורכוש החשוד כגנוב הכולל ברובו שעוני יוקרה ותכשיטים".

לדברי לביא נעצר חשוד בן 21, בן המשפחה וכן חשוד נוסף. "אני בטוח שהמשטרה מנעה אסון בטווח הזמן המיידי. אגירת כמות אמל"ח בצורה כל כך מרוכזת, קרוב לודאי באה כדי שישתמשו בה בעתיד". כמו כן ציין לביא כי צפויים מעצרים של מעורבים נוספים בפרשה.

עשרות תושבים התגודדו השבוע בסמוך לזירת האירוע ולבית הכנסת בו נמצא הנשק, בעת שהמשטרה עסקה בהחרמת הנשק והסמים מהמקום.

ראש מחלק חקירות ומודיעין בתחנת גלילות, ניסים דאודי העריך: "מדובר במשפחה מוכרת וחזקה אשר נחשבת לארגון פשע מקומי. מתוקף זה יש לה סכסוכים כאלה ואחרים עם משפחות אחרות. בזמנו היתה מסוכסכת עם משפחת אלפרון. אנחנו כל הזמן נמצאים עם היד על הדופק עם המשפחה הזו, שמתעסקת בכל מיני עבירות בין אם באלימות, בסמים או רכוש. בשל אינידקציות שהתקבלו על כך שבני המשפחה אוגרים אמצעי לחימה, החלטנו להיכנס למתחם ומצאנו שם ארסנל קטן. להערכתנו המשפחה צוברת את אמצעי הלחימה או על מנת להגן על עצמה או על מנת לתקוף".

סניגוריו של החשוד, עו"ד שי נודל ועו"ד גיא פרידמן מסרו: "משטרת גלילות, כהרגלה בקודש, עוצרת את משפחת קדושים ובית המשפט כהרגלו בקודש ישחרר את משפחת קדושים".