מדי יום משתמשים ברחבי הרצליה אלפי נהגים בשירותי המדחנים העירוניים ובכך נמנעים מקבלת קנסות, ובמקביל - תורמים את תרומתם הצנועה לקופת העירייה. אך מה קורה כאשר לאורך רחוב שלם המדחנים העירוניים אינם תקינים? ממשיכים לקבל קנסות.

מקרה כזה אירע ברחוב הנחשולים בשבוע שעבר. לטענת תושבים במשך ארבעה ימים לא פעלו המדחנים ברחוב. "זה תמוה שאין ברחוב שום מדחן תקין ובכל זאת
אנשים מקבלים דוחות על חניה לא חוקית", מספר נתן, שפשעו היחיד היה חניה בסימון כחול – לבן ברחוב הנחשולים, כשלא הייתה באפשרותו האפשרות להשתמש במדחן. "לאורך הרחוב ישנם ארבע מדחנים, עברתי אחד אחד במטרה לשלם ולצערי אף אחד מהם לא עבד, למרות זאת נקנסתי. זה פשוט לא הוגן לשלוח פקחים ולתת קנסות כשמי שבפעול לא בסדר הם העירייה".

מבדיקת "ידיעות השרון" במקום עולה כי זה מספר ימים שהמדחנים אינם עובדים, מה שלא מונע מהפקחים את חלוקת הדו"חות במקום: "כבר קרוב לשבוע שאנשים לא יכולים להשתמש במדחנים, למרות זאת יצא לי לראות במספר הזדמנויות פקחים שמחלקים דו"חות", מספר אלכס, העובד כמאבטח באחד מבתי העסק בסביבה.

"שמתי פתק לפקח שמסביר את המצב מתוך כוונה שהפקח יפעיל שיקול דעת, או לחלופין שיפנו אל הממונים עליהם ויציפו את הבעיה על מנת שתתוקן, כנראה שהבקשות שלי היו מוגזמות".

מירב, תושבת הרצליה שקיבלה גם כן דוח ברחוב נחשולים לאחר שנבצר ממנה להשתמש בשירותי המדחן, טוענת שאינה מתכוונת לוותר לעירייה: "אני מתכוונת לערער על הקנס, זה לא חוקי".

תגובת עיריית הרצליה לא התקבלה עד מועד פרסום הידיעה.