במסגרת הכרזת האו"ם על יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, מינהל נשים בעיריית הרצליה יקיים מחר (שני) כנס מיוחד להעלאת המודעות בנושא זה. הכנס יתקיים בשעה 19:30 בבית תיאטרון האנסמבל בהרצליה, בהשתתפות יו"ר ועדות הרווחה והבריאות ויו"ר עמותת ל.א. רות רזניק, יועצת ראש העיריה לענייני מעמד האישה, ביריה גרנות, וראש מינהל נשים, אורנה סדגת-ארז. .

הכנס הנערך זו השנה העשירית ביוזמת ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, ובשיתוף בית ספר סמי עופר לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה. הכנס יעסוק בדמות
האישה באמצעי התקשורת. תחת הכותרת "אישה היא לא חפץ", יציגו שלוש חוקרות אקדמיות מובילות בתחום התקשורת מהמרכז הבינתחומי, זוויות ניתוח והתבוננות מעניינות, לאופן שבו התקשורת, על כל רבדיה, מהווה פונקציה חשובה בחינוך ובהתנהגותה של החברה כלפי נשים.

בין הנושאים שיועלו לדיון בכנס: "מסגור האלימות, הסיקור העיתונאי של תקיפות מיניות", "השפעות התכנים המיניים בטלוויזיה על קהלים צעירים" ו"פורנוגרפיה מוסווית באמנות ובפרסומת בארץ ובעולם".

לדברי ראש העיריה גרמן, "בחרנו לעסוק בנושא דמות האישה בתקשורת, מתוך הנחה שהתקשורת מהווה חלק דומיננטי ובלתי נפרד מחיינו, המשפיעה באופן ישיר על עיצוב דמותה של האישה ואופן התייחסותנו אליה. כולי תקווה שכנס זה כקודמיו, יגביר את המודעות והמאבק למניעת אלימות נגד נשים".

ראש ההתמחות בתקשורת שכנועית בבית ספר לתקשורת במרכז הבינתחומי, ד"ר יריב בן אליעזר, אמר כי "המוטו של בית הספר לתקשורת הוא לעורר חשיבה ביקורתית בצריכת התקשורת, להיאבק בגילויי גזענות, אפליה וביטויים פוגעניים ולתרום להגברת המודעות והמאבק לשוויון הזכויות של הנשים בישראל".