כיצד לכדה המשטרה חשוד בפריצה לבית בהרצליה פיתוח, שלא ידעה היכן הוא מסתתר? עצרה את בת זוגו, המנהלת מכון ליווי, והמתינה לחשוד שיבוא לשחררה בערבות. כשהחשוד הגיע לתחנת המשטרה, הוא נלכד.

במהלך חודש מרץ האחרון נפרץ בית ברחוב וינגייט בהרצליה פיתוח ונגנבה ממנה כספת עם תכשיטים וכסף, בנוסף למעילי פרווה ושלושה ציורים יקרים.
לאחר הפריצה זיהתה המשטרה במקום טביעות אצבע שהשאיר הפורץ. טביעות האצבע נשלחו למעבדת זיהוי במטה הארצי של המשטרה בירושלים, ועל פי ממצאי הבדיקה, עלה כי החשוד בפריצה הוא יוסף אריש, תושב בת ים בן 35, אשר לדברי המשטרה, חבר בכנופייה הנוהגת לפרוץ לכספות בבתים.

"לכידת החשוד הייתה אתגר רציני מאחר שהיה ידוע לנו כי הוא מתחבא בדירת מסתור במרכז הארץ שכתובתה אינה ידועה לנו", סיפר מפקד משטרת גלילות, סנ"צ שמעון לביא,"מדובר בחשוד זהיר שממדר גם את קרוביו".

למשטרה כן היה ידוע כי בת זוגו של החשוד מנהלת מכון ליווי בתל אביב. ב-29 באוקטובר פשטו צוותי בילוש של משטרת גלילות על מכון הליווי ועצרו את בת זוגו של המבוקש בחשד לניהול בית בושת. במשטרה המתינו לחשוד שיגיע לתחנה על מנת לשחרר את בת זוגו בערבות. כשהגיע ביום ראשון לפני כשבועיים לחתום על מסמכי הערבות, הוא נעצר בו במקום.

מכתב האישום נגדו עולה כי אריש התפרץ לבית משפחת קוברסקי בהרצליה פיתוח דרך דלת הכניסה וגנב מתוכה פריטים יקרי ערך וכספת שהכילה תכשיטים בשווי 150 אלף שקל. שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, חיותה כהן, שיחררה את הנאשם למעצר בית מלא, וביום רביעי שוחרר אריש לביתו ללא תנאים מגבילים על ידי שופטת בית משפט השלום בתל אביב, יעל פרדלסקי.

סניגורו של הנאשם, עו"ד שמואל בר, מסר בתגובה: "העבירה המיוחסת לנאשם בוצעה לכאורה על ידו לפני שמונה חודשים. גם אם אכן ביצע את העבירה, אין היום סיבה למעצרו לאחר תקופה כה ארוכה. ובמיוחד שמדובר באדם ללא עבר פלילי. אם בקשתה של המשטרה הייתה מתקבלת, הרי שכל אזרח ללא עבר פלילי אשר היה נחשד בעבירה כלשהי, ניתן היה לעצור אותו בתנאים מגבילים עוד בטרם הוכחה אשמתו".