רשת האינטרנט גועשת ורועשת: תושבים מהרצליה התארגנו בימים האחרונים למאבק בתוכניתה של משטרת גלילות, לסגור את המגרש לזהירות בדרכים, כפי שנחשף ב"ידיעות השרון" ו-mynet. במכתב שמופץ באינטרנט, בין היתר באמצעות המייל ובפייבסוק, קוראים ראשי ההתארגנות מתושבים לחתום על עצומה המתנגדת לסגירת המקום.

למעלה מ-30 שנה היה מגרש הבטיחות בדרכים, הממוקם בסמוך לתחנת משטרת גלילות, מוסד שחינך אלפי ילדים כיצד להתנהג בדרכים. לאחרונה,
בעקבות החלטת משטרת ישראל, הוחלט לסגור את המגרש ולפנותו לטובת התרחבות תחנת משטרת גלילות, שעל שטחה הוא עומד. שחר דביר, נציג של בית הספר "ברנדס" בהרצליה, אמר בשבוע שעבר: "כנראה שבטיחות בדרכים הוא כבר לא נושא חשוב כל כך".

עיריית הרצליה דווקא ניסתה למנוע את סגירת המקום, ובחודשים האחרונים ניהלה משא ומתן ממושך עם המשטרה במטרה להמשיך את הפעלתו. בהליך גישור שנערך בין הצדדים, הוחלט כי העירייה תוכל להמשיך ולהפעיל את המגרש תמורת תשלום שנתי של 300 אלף שקל, וזאת במקביל להפקעת 50 אחוז מהשטח לטובת הרחבת התחנה, ותשלום דמי שימוש עבור שש השנים האחרונות בסך של 1.2 מיליון שקל. בעיריה נבהלו מהתנאים הללו, וסירבו להם.

במכתב שמופץ בימים האחרונים ברשת האינטרנט, קוראים ראשי המאבק לתושבי העיר להירתם למאבק: "לתדהמתנו הרבה, מרכז ההדרכה לבטיחות בדרכים בהרצליה עומד להיסגר. זאת משום שהממשלה מתנה את המשך הפעלת המרכז בקבלת סכומי כסף עצומים מעיריית הרצליה – וכתוצאה מכך המרכז עומד להיסגר. נראה שמישהו בממשלה שכח שחינוך לבטיחות ולזהירות בדרכים אינו אמצעי לעשיית רווחים - אלא הינו ערך עליון למען שמירה על חיי אדם וחיי ילדינו".

דביר אמר ל-mynet השבוע: "ישנם כרגע הרבה דברים על הפרק הצעד הראשון הוא העצומה שהולכת ותופסת תאוצה בצורה מרשימה, אני קורא לכולם להצטרף לעצומה ולמאבק".