שני תושבי הרצליה בני 19, נעצרו בסוף חודש אוקטובר על ידי המשטרה כאשר לטענת הימ"ר החשודים שהיו רכובים על אופנועים היו בדרכם לפגוע באחר. מעצרם הוארך ב-27 באוקטובר בגין חשד להחזקת נשק שלא כדין. זאת למרות שלטענתם לא נתפס בביתם כל נשק. אלא שהחשדות כלפי השניים הוסיפו לגדול כאשר להפתעתם טענה המשטרה לראשונה בבית המשפט השבוע כי השניים חשודים אף בקשירת קשר לרצח.

בדיון הארכת מעצרם השנייה של החשודים שהתקיים ביום ראשון בבית משפט השלום בתל אביב, הופתעו החשודים ובני משפחותיהם לגלות כי מלבד עבירת החזקת הנשק בה נחשדו, טענה המשטרה כי החשודים מעורבים בקשירת קשר לרצח, ואף הגישה דוח סודי בנדון.

בדיון ציין סניגורם של החשודים עו"ד אייל אוחיון כי החשודים נעצרו אך לא נתפס בחזקתם כל נשק והביע תמיהה על החשדות החדשים: "אני מצר על בחירתה של היחידה החוקרת להטיח במרשיי חשדות כה כבדים שאין להם עד כה שום ביסוס ראייתי.
טענת המשטרה לפיה מרשיי היו בדרכם לפגוע באחר אינה תואמת את הממצאים בשטח בעת מעצרם. מעולם לא נתפס בחזקת מרשיי נשק מכל סוג שהוא. משאלו הם פני הדברים ברור כי לא ניתן לייחס למרשיי עבירות של החזקת נשק ונשיאתו. מכאן שאין טעם של ממש להתייחס לחשדות הנוספים אשר לטעמי נועדו אך בכדי ליצור מאזן אימה כלפי בית המשפט הדן בעניינם".

בדיון, ביקש אוחיון לשחרר את החשודים ואילו שופטת בית משפט השלום יעל פרדלסקי קבעה כי קיים יסוד סביר לחשד הקושר את החשודים לביצוע העבירות המיוחסות להם בבקשה והאריכה את מעצרם בארבעה ימים נוספים. בפרשה חשודים גם שלושה קטינים מהרצליה.

במשטרה אף חושדים כי מקרה הצתת רכב שהתרחש ביום ראשון בלילה בשכונת שביב בהרצליה, קשור לפרשה. מפקד תחנת משטרת גלילות סנ"צ שמעון לביא מסר בעניין כי "בהצתה נגרם נזק למכסה מנוע של תושבת השכונה. האירוע חמור ונחקר בתחנה. בשלב זה כיוון החקירה במישור המודיעין בלבד".