למעלה מ-30 שנה היה מגרש הבטיחות בדרכים, הממוקם בסמוך לתחנת משטרת גלילות, מוסד אשר חינך לאורך השנים אלפי ילדים כיצד להתנהג בדרכים. לאחרונה, בעקבות החלטת משטרת ישראל, הוחלט לסגור את המגרש ולפנותו לטובת התרחבות תחנת משטרת גלילות, שעל שטחה הוא עומד.

"כולם מדברים על חינוך לבטיחות, הורדת כמות תאונות הדרכים, ובסוף סוגרים את המרכז שאמור ללמד את ילדינו כיצד לנהוג. איזה היגיון יש בהחלטה
הזאת?", מתרעם השבוע שחר דביר, נציג של בית הספר "ברנדס" בהרצליה בנושא בטיחות בדרכים. "כנראה שבטיחות בדרכים הוא כבר לא נושא חשוב כל כך".

עיריית הרצליה ניסתה למנוע את סגירת המקום, ובחודשים האחרונים ניהלה משא ומתן ממושך מול משטרת ישראל במטרה להמשיך את הפעלתו. גורם בעירייה שעסק בנושא נשמע מתוסכל מהתנהלות המשטרה בנושא. "המשטרה דרשה מאיתנו בצורה חד־משמעית להסתלק מהשטח. העירייה, ביחד עם משרד החינוך, הם אלו שהיו ממונים על התחזוקה השוטפת של המגרש לאורך כל השנים, עד שלפתע החליטה המשטרה שהיא צריכה את המגרש. מאוד מצער לדעת שהמגרש ייסגר".

במסגרת הליך גישור בין המשטרה לעירייה הוחלט כי העירייה תוכל להמשיך ולהפעיל את המגרש, אך תמורת תשלום שנתי של 300 אלף שקל וזאת, במקביל להפקעת 50 אחוז מהשטח לטובת הרחבת התחנה ותשלום דמי שימוש עבור שש השנים האחרונות בסך של מיליון ו-200 אלף שקל.

"זאת פשוט בושה שבמשטרה מדברים כל הזמן על מיגור תופעת תאונות הדרכים, אבל כשזה מגיע לחינוך לכך, הם דורשים הון עתק", אמר השבוע גורם בכיר בעירייה.

ההורים, שילדיהם משתמשים במגרש, לא מתכוונים לוותר ומתחילים להתארגן לקראת מאבק לשינוי החלטת המשטרה. "נארגן עצומה של כלל ההורים בעיר שתעבור גם לעירייה, גם למשרד האוצר, וגם לשר לביטחון פנים הממונה על המשטרה", אומר דביר. "כולם מושכים את ידיהם מהפרויקט, כי הם לא מעוניינים להשקיע כסף, אבל אנחנו הפה של הילדים ולא נוותר".

"עצם העניין שרשות אחת מביאה את השנייה לבוררות בנושא של ילדים זו תקלה גדולה ותעודת עניות למדינה. משטרת ישראל מסתכלת דרך החור של הגרוש בנושא של חינוך הילדים, וזה פשוט לא נסבל", אמר השבוע הורה לתלמיד בית ספר יסודי בעיר.

מעיריית הרצליה נמסר: "מגרש הבטיחות בדרכים נסגר עקב דרישת המשטרה לפנותו לצרכיה. אנו מצרים על החלטה זו של המשטרה ואף ניהלנו משא ומתן עימם על מנת לשנות הגזירה, אך לצערנו לא צלח הדבר. העירייה משקיעה בבתי הספר בנושא הבטיחות בערוצים רבים, ונמשיך ללמד את ילדי הרצליה בטיחות בדרכים בכלים ואמצעים אחרים העומדים לרשותנו".

מהמשטרה נמסר: "מדובר בשטח השייך למשטרה ולאחר בחינה מחודשת הוחלט על שדרוג המבנים".