המסיבה הלא שמחה של הבינתחומי: המסיבה הגדולה שתכננה אגודת הסטודנטים במרכז הבינתחומי בהרצליה לכבוד פתיחת שנת הלימודים ביום חמישי שעבר במתחם ה"הולמס פלייס" בעיר, תוכננה להיות אירוע שמח במיוחד אליו הגיעו כ-2,000 סטודנטים, אך היא הסתיימה בסופו של דבר עם טעם רע.

לדברי סטודנטים שנכחו במקום, היו שם דחיפות, רמיסות, צרחות וצעקות, מחנק נוראי ואפילו פציעות והתקפי חרדה. לדברי הסטודנטים, המסיבה שהחלה בשעה
23:30 הייתה כישלון חרוץ לאחר שהמזגנים במקום לא פעלו, המבלים שהיו בפנים ביקשו לצאת החוצה, ואילו האנשים שעמדו בכניסה ביקשו להיכנס בשל הגשם. בעקבות כך, דרך מעבר המדרגות הצר נוצר לחץ רב, והמוני המבלים משני הכיוונים יצרו לחץ ומחנק.

קרן, סטודנטית שנה ראשונה בבינתחומי, לא התכוונה לוותר על המסיבה. היא וחברותיה קנו כרטיסים מראש והגיעו למסיבה, אך מהר מאוד היא הפכה עבורן לסיוט. "מהר מאוד נוצר מצב שמסביבנו נהייתה המולה גדולה. אנשים הקיפו אותנו מכל הכיוונים, ובשלב מסוים התחילו הדחיפות והשומרים התחילו לצעוק עלינו שנלך אחורה. בשלב הזה כבר נלחצתי, רציתי לצאת משם, אבל פשוט לא יכולתי לזוז. הדחיפות נמשכו והלחץ גדל, כמות האנשים הגדולה הפילה את הגדרות של השומרים. ברגע שהגדרות נפרצו, כולם נזרקו קדימה ואז אנשים נפלו, נחנקו, צעקו וצרחו. בשלב הזה לא יכולתי לשאת את זה יותר ופרצתי בבכי היסטרי, נכנסתי להתקף של בהלה. זה היה פשוט מפחיד. אנשים צעקו שהם נחנקים. היה שם צעיר שנפל, קיבל מכה מהגדר ונפצע ברגלו. הוא אפילו לא יכול היה לזוז ולטפל בעצמו בגלל מה שהלך שם. המראה הזה עוד יותר הלחיץ אותי. בחור גבוה אחד פשוט הרים אותי על הידיים והעביר אותי למקום שפוי יותר, שיכולתי לנשום בו".

לדברי נדב, סטודנט נוסף שהיה במסיבה, לא יכול היה לסבול את החום והמחנק שהיה בפנים וניסה לצאת החוצה. "הגעתי עם חבריי למסיבה בסביבות חצות. ירד עלינו גשם, הייתה כניסה קטנה אחת. האנשים רצו להיכנס, אבל המאבטחים לא נתנו להם, הם רצו להכניס אחד אחד. בשלב מסוים אנשים נדחקו קדימה ודחפו אחד את השני עד שנפרצו השערים וכולם התחילו לרוץ פנימה. לקח לי שעה להיכנס, וכל אותו זמן נרטבתי בגשם. היו צעקות, צרחות, ממש כמו במגרש כדורגל. המדרגות המובילות לרחבת הריקודים היו עמוסות, והיה פשוט מזעזע. אנשים נרמסו שם לגמרי. הייתי בפנים חצי שעה וברחתי, לא יכולתי לסבול את החום והמחנק. הבטיחו לנו משהו אחד וקיבלנו משהו אחר".

סיוון, סטודנטית נוספת שהגיעה למסיבה מטילה את האחריות על המארגנים: "זה היה ביזיון מה שקרה שם. בחיים שלי לא הייתי במסיבה כל כך צפופה והמונית, זה היה ממש סיוט ויכול היה להיגמר באסון אמיתי. הם מכרו כרטיסים במכירה מוקדמת במרכז ולקחו מכל אחד 50 שקלים. קנינו את הכרטיסים מראש, והייתה להם האפשרות לאמוד את כמות האנשים שאמורה להגיע. אנשים דרכו שם על הרגליים אחד של שני, עמדו אחד על השני. דרכו עליי והרגשתי שאני נחנקת".
שלי ושני שהגיעו גם הן למסיבה עזבו את המקום, לטענתן, כעבור 10 דקות. "באגודת הסטודנטים צריכים לקחת אחריות על מה שקרה והסטודנטים צריכים לקבל פיצוי", אומרת שלי.

ליאור רשף, יו"ר אגודת הסטודנטים, מסר: "ה'הולמס פלייס' בהרצליה מתאים להכיל 2,000 איש, ואנחנו מכרנו כ-1,500 כרטיסים במכירה מוקדמת לסטודנטים. עבור האירוע קיבלנו את כל האישורים הנדרשים מכל הגורמים הרלוונטיים. גם המשטרה הייתה מיודעת על האירוע. בשום שלב של הערב המקום לא היה מלא מדי. הבעיה הייתה שבתחילת המסיבה הייתה תקלה בלתי צפויה במזגנים. לאנשים היה חם והם ביקשו לצאת. באותו זמן ביקשו להיכנס אנשים ששהו בחוץ, כי ירד עליהם גשם, ואז נוצר הלחץ בכניסה ובמדרגות. כשהתחיל הלחץ, החלטנו להורות למאבטחים להכניס את האנשים בלי לבדוק להם את הכרטיסים. רווחתם ובריאותם של הסטודנטים קדמה לכל. צר לי מאוד על אי הנוחות שנגרמה לסטודנטים. 1,500 סטודנטים קנו כרטיסים במכירה מוקדמת. מי שלא נכנס ויביא את הכרטיס, יקבל החזר כספי מהאגודה".
במרכז הבינתחומי מסרו כי המסיבה לא הייתה תחת חסותם.

מהולמס פלייס הרצליה נמסר: "בשלב מסויים של הערב המזגנים הפסיקו לעבוד כי אנשים עישנו וזה הפעיל את מנגנון ההגנה של מערכת כיבוי השריפות. נאלצנו להפעיל את המנגנון באופן ידני וזה לקח זמן. לציין כי מסרנו את השטח לטובת האירוע אך לא ניהלנו אותו".

ממשטרת כפר סבא נמסר כי "למקום הגיעו שלוש ניידות והכל היה כשורה".