לאחר ניסיונות כושלים רבים להחיות את סיירת ההורים בהרצליה שגוועה לפני כמה שנים, הפעם זה ככל הנראה מצליח. בימים אלה מתגבשת סיירת הורים בהרצליה שתכלול 50 מתנדבים אשר יסיירו בסופי השבוע ברחבי העיר ויאתרו את המקומות המועדים לפורענות.

מדובר בסיירת ההורים הראשונה בהרצליה. את ההכשרה לסיורים יקבל גרעין של ההורים מהרצליה מסיירת ההורים ברמת השרון הנקרא "מושבה בטוחה", שפועלת בהצלחה כבר עשר שנים.

יובל גרסיינו, העומד בראש הסיירת המתגבשת בהרצליה, ציין כי "הסיפורים המזעזעים שאנחנו שומעים עליהם בעקבות שתיית אלכוהול בקרב בני הנוער הם שדירבנו אותנו לצאת לשטח. אנחנו מקימים את הסיירת כצעד חינוכי בתור הורים לילדים. המטרה היא להיות שם בשבילם, לדבר איתם בגובה העיניים ולפנות אל ליבם", אומר יובל.

"לאור ההצלחה ברמת השרון אנחנו מנסים כרגע להעתיק את הפורמט שלהם לעיר שלנו. השבוע הצטרפנו להכשרה של צוות הורים חדש שגויס השנה ברמת השרון ואחר שנסיים את ההכשרה נגבש תוכנית, נשתף את העירייה והמשטרה ונצא לדרך.
אני מעריך שכבר בחופשת פסח הקרובה נתחיל את הפעילות, כאשר לפני כן נעשה סיורים כדי להכיר את השטח, את בעלי הפיצוציות ומקומות הבילוי", הוא מציין.

"נכון לעכשיו יש לנו רשימה של כ-50 הורים שמעוניינים להצטרף לסיירת ובתקופה הקרובה, במקביל להכשרה, נחבור לסיורים של ההורים ברמת השרון כדי להבין איך מסתכלים, מה מחפשים, איפה מחפשים ואיך מדברים עם הילדים", מוסיף יובל.

דרור הלוי, יו"ר סיירת ההורים ברמת השרון, ציין כי "בהכשרה ההורים ילמדו, בין היתר, איפה לחפש את הילדים ובעיקר איך לדבר איתם כך שיהיה אפשר להגן עליהם. כמאמצים של הרצלייה אנחנו שמחים על המודעות שיצרנו בקרבם, אולם ברור שחובת ההוכחה מוטלת עליהם. התחלנו איתם את התהליך ואנחנו מקווים שהוא יתרומם".