בינואר הקרוב ייכנס לתוקף היטל המים החדש, אשר עתיד לייקר את מחירי המים בכ-60 אחוזים, אך נראה שלדיירי הבניין ברחוב אשר ברש בהרצליה החליטו להקדים את ההיטלים. לאחרונה חויבו כלל דיירי הבניין בתוספת תשלום "לא הגיונית" להגדרתם.

"מדי חודש אנחנו מקבלים את אותו הסכום, שקל לפה שקל לשם, אבל תמיד את אותו הסכום זהה פחות או יותר", הסביר השבוע אחד מדיירי הבניין. "הפעם, כשקיבלנו את חשבון המים, היינו המומים לגלות כי יש בו תוספת של 150 שקלים על החיוב הרגיל".

חשבון המים גדל

כשהחלו הדיירים להשוות את חשבונות המים, גילו כי כל דיירי הבניין חויבו בסכום דומה, והחליטו לכנס ישיבת חירום. "כינסנו ישיבה עם כל הדיירים ואז ראינו שכולנו באותו הבוץ", מספר הדייר. לאחר ששוחחו על ההיטל המסתורי שנגבה מהם, החליטו לפנות אל העירייה.

כשפנו דיירי הבניין אל העירייה גילו שתלונותיהם נפלו על אוזניים ערלות: "כאשר ביקשנו מהעירייה לטפל בנושא החוב, הם טענו שככל הנראה יש לנו פיצוץ בצינור או משהו כזה ושעלינו לממן בדיקה שכזאת מכספנו".

לאחר שערכו הדיירים את הבדיקות הנדרשות וגילו בצורה ודאית שאין בעיה בצנרת הבניין, פנו שוב לעירייה על מנת לנסות ולשנות את הגזירה. פקידי העירייה לא השתכנעו. "הם טענו שאין דבר כזה שהחשבון קפץ לכולנו בצורה כזאת. בינתיים רוב הדיירים שילמו כבר את החשבון, אבל זה רק בגלל שהם מודעים לאיטיות בה עובדים גלגלי הבירוקרטיה".

"נעזוב את העובדה שרובנו כבר שילמנו את החשבון", אומר דייר נוסף. "על הבניין שלנו הם עשו 1,650 שקלים מכלום.
תחשוב כמה בניינים כמונו יש בעיר ואיזה קופה הם עושים עלינו. חשוב שהתושבים ייאבקו, יציפו את הבעיות ולא יוותרו לעירייה".

מעיריית הרצליה נמסר: "בבניין מותקן מד מים המשמש את הגינה. צריכת המים העודפת נמדדה פעמיים, במד המים הכללי ובמד הגינה הנמצא בסמוך לו. מבדיקות שערכנו אין שום טעות".