ליאור אופנבך, בלש ממשטרת גלילות פוטר בשבוע שעבר מהמשטרה. מי שעמד מאחורי ההחלטה לפטרו היה מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, בניגוד להמלצות וחוות הדעת של מפקדיו הישירים של אופנבך, בהם מפקד התחנה, מפקד המרחב ומפקד מחוז תל אביב.

אופנבך פוטר לאחר שהורשע לפני כשנה בתקיפתו של תושב הרצליה אשר נעצר על ידו. בנוסף לאופנבך הואשמו בתקיפה שלושה שוטרים נוספים, אשר זוכו
מחמת הספק.

אופנבך נחשב לבלש עם "קבלות" במשטרה, בשנות שירותו הוא היה אחראי למעצרם של עבריינים רבים בהם הצעיר שרצח את עו"ד ענת פלינר. אופרבך הבחין בצעיר, חשד בו ועצר אותו, לאחר מכן התברר כי מדובר בצעיר אחריו חיפשה המשטרה רבות במסגרת פענוח פרשיית הרצח.

לפני הפיטורין עבר אופנבך הליך שימוע אצל מפקד מרחב ירקון לשעבר, תנ"צ מוטי כהן (אחיו של המפכ"ל), אשר המליץ שלא לפטרו. לשימוע הצטרף סנ"צ שמעון לביא, מפקד משטרת גלילות, אשר המליץ להשאירו במשטרה ודיבר רק בשבחו. בתום דיון ובדיקת האירועים, החליט מוטי כהן להמליץ להשאירו בשירות. לאחר מכן נערך שימוע אצל סגן מפקד מחוז ת"א, אשר גם המליץ להשאירו בתפקיד. בשני השימועים עמדו לזכות אופנבך הישגיו המבצעים ברמת השרון והרצליה. אופנבך מוגדר כבלש אמיץ, אשר איננו חושש ליצור מיד מגע עם עבריינים.

המלצות מפקדי השטח ומפקדיו הישירים של אופנבך, הועברו לעובדי אגף משאבי אנוש, במטה הארצי, שם החליטו להמליץ למפכ"ל על פיטוריו. הסיבה לכך היא הרשעתו של אופנבך לפני כשנתיים. בכתב האישום נגדו נטען כי אופנבך הוציא את החשוד מרכבו, והיכה אותו שלא לצורך בעת מעצרו. בהמשך נטען כי אופנבך היכה בתוך ניידת משטרתית עצור נוסף שהיה כבול. על פי כתב האישום, בתחנה פרק אופנבך את נשקו, הצמיד לרקתם של שניים מהעצורים את הקדח ונקר. בהמשך, אופנבך ושוטר נוסף חזרו לביתו של העצור, והחלו לפרק את כל המצלמות שצילמו במעגל סגור.

לאחר הגשת כתב האישום נגדו בגין תקיפה בנסיבות מחמירות, הורה האגף למשאבי אנוש, לשבץ את אופנבך בתפקידי מזכירויות בלבד. בנסיבות אלו, בשנה האחרונה הוא שימש כיומנאי של נקודת רמת השרון.

למרות כתב האישום החמור, החליט השופט דניאל בארי מבית המשפט השלום בתל אביב, להרשיעו בתקיפה. שלושת חבריו לתחנה של אופרבך שהואשמו גם הם בתקיפת העצור זוכו מחמת הספק, בין היתר היות וחלק מהטענות כלפיהם , לא נבדקו ביסודיות והחשודים הרלוונטיים לא הוזהרו במפורש ביחס לטענות אלה.

בהכרעת הדין קבע השופט כי אופנבך עשה עליו רושם בלתי אמין. השופט קבע כי אופנבך בעט שלא לצורך בעצור.
מנגד, קבע השופט שיעקב ולדמן עשה עליו רושם אמין. "מתלונן זה לא הסתיר את העובדה כי התנגד בכח לתפיסת הממירים בביתו . אישר כי אינו יכול לקבוע אם נחבל בעת מעצרו או בעת הפעלת הכח נגדו בביתו. למרות שלעיתים הגזים בתיאור האירועים שוכנעתי כי רוב דבריו אמת הם. דברי מתלונן זה לעניין הכאתו ע"י עמר אינם חד משמעיים ולא ניתן להסתמך עליהם לעניין הרשעה בפלילים".

כאמור, אופנבך היה אחראי למעצרו של רוצחה של ענת פלינר ז"ל ביוני 2008. הטקין נעצר על אופנוע מול מאפיית ודש בשכונת מורשה, לאחר שאופנבך חשד בו כי האופנוע גנוב. בתום חקירתו ולפני ששוחרר, נלקחה ממנו במסגרת החקירה דגימות ד.נ.א שהועברה למטה הארצי, שם נמצאה התאמה עם ה-ד.נ.א. שנלקח מזירת הרצח של פלינר.

על פיטוריו מהמשטרה אמר בשבוע שעבר אופנבך: "אני מצר על החלטת המפכ"ל ומקווה שתימצא דרך להחזיר אותי לשירות המשטרתי. את כל שנותיי במשטרה הקדשתי למיגור הפשיעה וגולת הכותרת הוא מעצר רוצחה של עו"ד ענת פלינר, מעבר לזה בזכותי נעצרו עבריינים נוספים שרבים מהם יושבים היום מאחורי סורג ובריח. לאור ההמלצות החיוביות עליי שקיבלתי ממפקדיי הישירים שתמכו בי מן הדין היה להשאיר אותי בשירות".

מהמטה הארצי נמסר: "ההחלטה על פיטוריו של השוטר בארגון מתקבלת לאחר בדיקה ובחינת מכלול הגורמים העוסקים בעניינו של השוטר ועל פי הכללים הנהוגים במשטרה הכוללים שמיעת עמדות של הגורמים המקצועיים".