חברת "דלק" תמשיך להפעיל את תחנת הדלק הסמוכה לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה. כך קבע בסוף השבוע האחרון בית המשפט המחוזי בפתח תקווה. בית המשפט קיבל ערעורה של "דלק", שעתרה באמצעות עורכי הדין ברוך שטיימן, ליאור מזור, דודי תדמור ושרון רוזנבלט, נגד החלטה של בית משפט השלום בתל אביב, שהחליט להעביר את התחנה לידיה של המתחרה - חברת "סונול".

הפרשה החלה לפני כשלושה חודשים, לאחר ש"סונול" סיימה הסכם בן שבע שנים עם חברת ליבסטר על אספקה בלעדית של דלקים. בהתאם לקביעת
הממונה על ההגבלים העסקיים, לא ניתן היה להאריך את ההסכם ללא אישור בית הדין להגבלים עסקיים או קבלת פטור הממונה, ולכן הארכת ההסכם ל-9 ביולי 2010 בוטלה. בחודש יולי החליפה "דלק" את סמלי תחנת שבעת הכוכבים והחלה להפעיל אותה. בתגובה, הגישה "סונול" צו מניעה ודרשה להחזיר את המצב לקדמותו.

לפני שבועיים קיבל בית משפט השלום את טענות "סונול" להחזיר לידיה את תפעול התחנה. "דלק" ערערה למחוזי, והשופט יעקב אברהם קיבל את ערעורה. השופט אברהם קבע כי התחנה תישאר בידי "דלק", ובמקביל, ביקר את התנהלותה של "סונול. "נותרת נקודה עקרונית ומרטידה, לפיה אם לא יינתן צו מניעה זמני, תהיה משמעות הדבר מתן פרס לבריון המשתלט באישון ליל על תחנת דלק שלא כדין", כתב השופט אברהם בפסק הדין, "במצב דברים רגיל, בית המשפט לא ייתן ידו להתנהגות בריונית שכזו, אולם, מתברר כי סונול עצמה נהגה באותה דרך בדיוק כלפי חברת דלק במקרה אחר", השופט אברהם התייחס בכך לפרשה אחרת בין שתי החברות בנוגע לתחנת הדלק "אבן העזר": "לא מן הראוי שמי שהתנהג כבריון מספר חודשים קודם לכן, יפנה לבית המשפט במקרה אחר ויטען שחברת דלק אחרת נוהגת כפליו באותה בריונות ממש. זוהי זעקתו של הקוזק הנגזל".

לסיום קבע השופט אברהם כי "לאור העובדה שסונול נהגה שלא בתום לב ולא באה לבית השמפט בידיים נקיות", החלטת בית משפט השלום בתל אביב מתבטלת, והוא מקבל את ערעורה של חברת "דלק". כמו כן נקבע כי "סונול" תשלם ל"דלק" ולחברת "לליבסטר" המפעילה את התחנה, 5,000 שקל פלוס מע"מ לכל אחת, כהוצאות משפט.