פרשת כריתת העצים מקבלת תפנית חדה: תושבי רחוב נורדאו בהרצליה, יכולים להירגע, לאחר שכריתת העצים התבצעה על ידי עיריית הרצליה, למרות השעה הלא מקובלת – יום שבת בשעה 5:00 לפנות בוקר, ואין מדובר במעשה ונדליזם.

כזכור, ביום שבת בבוקר גילו תושבים מרחוב נורדאו גזעי עצים פזורים בכמה נקודות ברחוב, זאת לאחר שבשעות הבוקר המוקדמות שמעו ניסור עצים. "מ-5:00 בבוקר היה רעש של ניסור, שנמשך כחצי שעה. לא חשבתי שכורתים עצים, והמשכתי לישון", סיפרה אחת התושבות בשיחה עם mynet, "בבוקר ראיתי את הנזק – זה היה הלם". גזעי העצים נמצאו בקטע הרחוב שבין נורדאו 18 ל-20, ובצד השני של הכביש.

בתחילה נמסר מעיריית הרצליה כי אין לה קשר לנושא, וכי בעקבות פניית mynet יישלח פקח עירוני למקום, ותחל בדיקה. כעבור יומיים, הגרסה זכתה לתפנית של
180 מעלות: "ביום שישי האחרון, בשעה לא ידועה, אבל ככל הנראה בלילה, נפל עץ ברחוב נורדאו 23", נמסר בתגובה המתוקנת, "בין יום שישי בלילה לשבת בבוקר התייצב תורן שלנו עם משטרה על מנת לחתוך את העץ שלא יפריע למעבר רכבים בכביש. אכן העבודה התבצע וכל גזעי העץ הונחו על המדרכה. ביום ראשון התבצע פינוי של כל העץ הגזום".

בתחילה לא התקבלה תגובה ממשטרת מחוז תל אביב, אולם גם זו הגיעה לבסוף, ומבהירה את המצב: "לאחר בדיקה, מדובר בעץ דקל שנפל אל תוך הכביש וחסם את נתיב התנועה", נמסר, "אין מדובר בגרימת נזק אלא בקריסה של העץ עם שורשיו לעבר הכביש, כנראה מחמת משקלו הכבד. מובן שלא הוגשה תלונה בנידון. האירוע טופל על ידי יחידת הסיור וקבלן של העירייה שנשלח לנסר את גזע העץ על מנת שניתן יהיה לפנותו".