האם נתפס הפורץ הסדרתי שאחראי לגל הפריצות ברחוב בר אילן בהרצליה? בימים שקדמו לראש השנה אירעו לפחות שש פריצות לדירות מגורים ברחוב בר אילן במרכז העיר הרצליה.

בר אילן הוא אמנם רחוב עירוני סטנדרטי, שהבתים בו ידועים כבתים שאינם יוקרתיים במיוחד, אך במשטרה מעריכים כי פורץ שהצליח לחדור לדירה ברחוב ככל הנראה "התאהב", והמשיך לפרוץ גם לדירות נוספות בו.

בעקבות גל הפריצות החליט מפקד תחנת משטרת גלילות סנ"צ שמעון לביא לערוך מבצע לתפיסת הפורץ ברחוב. בסוף השבוע האחרון התפרסו באזור כוחות משטרה, וביום שישי בשעה 23:30 בלילה התקבל דיווח בתחנת גלילות של תושב הרחוב, שהבחין באדם חשוד הנכנס דרך חלון לתוך דירה בקומת הקרקע של אחד הבניינים.

השוטרים, שכבר היו באזור, הגיעו מיד לבניין והקיפו אותו. "אחד השוטרים התקרב אל החלון וראה את החשוד בתוך הדירה", סיפר לביא. "החשוד ניגש לחלון חדר האמבטיה וגם שם פגש שוטר. הוא המשיך לחלון של הסלון, והופתע לראות שוטר גם שם".

החשוד, משה גניש, תושב שיכון וייצמן בן 48, מתגורר דקות ספורות מרחוב בר אילן, והוא מוכר למשטרה כעבריין וכנרקומן. בתחילת התחקור סיפר החשוד
לשוטרים כי הוא מחפש את אחותו שנעלמה, וטען כי היא מתחבאת בדירה שבה נמצא על ידי השוטרים, למרות שהוא אינו יודע למי הדירה שייכת.

לאחר מכן שינה את גירסתו וטען כי רק חיפש מקום לישון בו. כך או כך, החשוד לא ידע להסביר את כמות התכשיטים שנמצאה בכיסו, שהיתה ככל הנראה שייכת לדיירים המתגוררים בדירה.

איתרע מזלו של החשוד ושעה לאחר מעצרו התקבלה תלונה נוספת בתחנת גלילות לגבי מקרה פריצה נוסף בדירה סמוכה. בעל הדירה, ששב מארוחת יום שישי, גילה כי גם דירתו נפרצה, זמן קצר לפני שגניש פרץ לדירה שבה נתפס.

בדירתו של זה היו מותקנות מצלמות, ובאמצעותן ניתן היה לצפות בגניס מחטט במגירות ובארונות הדירה במשך 45 דקות וגונב כסף ותכשיטים. גניש נעצר אפוא בגין שתי הפריצות, אך במשטרה מבקשים לבדוק אם הוא אכן קשור להתפרצויות הנוספות שאירעו לאחרונה ברחוב.

מעצרו של גניש הוארך עד לקבלת החלטה אחרת, ובמשטרה מעריכים כי במהלך מעצרו יוגש נגדו כתב אישום.