"הסיפור הזה נפל עליי, ויחד איתו נפלו עליי השמיים", אומרת הגננת (42) מהרצליה, בעלת מעון פרטי בעיר, שנעצרה בשבוע שעבר בחשד להזנחת קטין והתעללות בחסר ישע.

"מצאתי את עצמי במצב שבו מעלילים עליי עלילות שווא ואני זועקת שזה לא נכון, שהכל שקר. זו תחושה איומה".

הגננת נעצרה לאחר שעובדות במעון הפרטי בו עבדה, הגישו שתי תלונות במשטרת גלילות בגין מעשיה של הגננת לכאורה.

על פי עדויות המתלוננות, הגננת מנעה לכאורה מילדי הגן ארוחות חמות והגישה להם אוכל שפג תוקפו. עוד טענו המתלוננות כי הגננת נהגה לכאורה לקלל את הילדים, להעליב אותם ולקרוא להם בשמות גנאי. בנוסף, על פי החשד, נהגה הגננת להעניש ילדים על ידי כליאתם בחדר קטן וחשוך שהיה במעון.

גורם במשטרה ציין, כי מאחר שמדובר בפעוטות שאינם מדברים עדיין, ההורים כלל לא ידעו על המעשים, עד שהמשטרה הגיעה למקום בעקבות התלונות.

השוטרים התקשרו להורים וביקשו מהם לאסוף את הילדים. "ההורים לא ידעו כלום, אבל מה שהתחולל בגן היה סדום ועמורה", אמר גורם השבוע במשטרה.

בתום חקירתה שוחררה הגננת על ידי בית המשפט השלום בתל אביב בתנאי האוסר עליה לעבוד עם ילדים למשך 60 יום.

להגנתה אמרה הגננת בשבוע שעבר כי לא היו דברים מעולם ומדובר בעלילה אותה רקמה לטענתה עובדת בגן, שקודם לפרשה פוטרה על ידי הגננת. את טענותיה השמיעה הגננת הן במשטרה והן בדיון הארכת המעצר בבית המשפט.

"לפני זמן מה פיטרתי את המטפלת שהתלוננה עליי, היו בינינו חילופי דברים קשים ואני אפילו מודה שדיברתי אליה לא יפה".

"בטיפשותי, לקחתי מטפלת אחרת ושילמתי לה פי שניים, בדיוק על אותן שעות שעבדה המטפלת שפיטרתי. אחרי שהיא שמעה את הדברים, היא באה ואיימה עליי שהיא תראה לי מה זה, שהיא תקבור אותי", הסבירה הגננת את המניע לדעתה לתלונות.

"בחלומות הכי גרועים שלי לא האמנתי שהיא תהיה מסוגלת לעשות כזה דבר", היא אמרה, "חשבתי לעצמי מה היא כבר יכולה לעשות? לשלוח בריונים שיכו אותי? לשלוח את מס הכנסה?".

לטענת הגננת, הורי הילדים עומדים לצידה, מחזקים אותה ואף מביעים לדבריה כעס על התנהלות המטפלת שפוטרה.

"הורים של הילדים מנסים להגיע אליי בכל דרך אפשרית ומתחננים שאפתח בחזרה את הגן. הורים אלה עומדים מאחוריי והם מאמינים בי ב-300 אחוז. הורים הם לא פראיירים, אם היו פוגעים בילדים שלהם, מזמן הם היו שולפים ציפורניים, אבל הם יודעים מי אני, הם יודעים שטיפלתי בילדים שלהם במסירות מוחלטת, הם יודעים שאני אישה טובה ועדינה", היא מעידה על עצמה.

הגננת מאמינה שתוכח חפותה ולאחר מכן
היא תמשיך לעסוק בגננות ותתבע את המטפלת שהתלוננה נגדה. "תהיה תביעה על הוצאת דיבה, על לשון הרע ועל כל מה שהיה. נתבע אותה על כל העוול שהיא גרמה לנו".

הגננת אף בטוחה כי בקרוב תפתח בחזרה את הגן שנסגר: "בעוד חודשיים אנחנו נגמור עם התיק ואני פותחת את הגן בחזרה. בסופו של דבר, אני אנקה את השם שלי מכל העלילה הזו. האישה הזו לא תצליח להרוס לי ולמשפחתי את החיים", היא מסכמת.

עו"ד שרון נהרי אשר מייצג את הגננת מסר: "מדובר באישה משכמה ומעלה, אשר מוערכת על ידי משפחתה, חבריה וההורים של הילדים בגן. ההורים רק מחמיאים לה ומתעניינים מתי היא תחזור לפעולה. הם מכחישים את העבירות שיוחסו לה ואנחנו נוכיח את חפותה. לצערי, נגרם לה נזק על לא עוול בכפה ובימים הקרובים אנחנו מתכוונים לפנות לגורמים המתאימים על מנת לסגור את התיק, שכן האישה הזו צחה כשלג".