סינמטק הרצליה יחגוג את סוף הקיץ בפרויקט מוזיקלי קולנועי - מופע ייחודי של "תזמורת המהפכה" ראשון לציון, המבצעת יצירה ישראלית מקורית לדיאלוג שבין מוזיקה ואנימציה.

אל הפרויקט, הראשון מסוגו בארץ, חברו 11 צמדים של אנימטורים ומלחינים ויצרו במשותף, במשך שנתיים, דיאלוג בין מוזיקה לאנימציה.

המוזיקה המקורית, שחוברה על ידי המלחינים, מבוצעת על ידי נגני "תזמורת המהפכה" ראשון לציון. התזמורת נוסדה על ידי רועי אופנהיים וזהר שרון, והיא אנסמבל יוצר למלחינים ומבצעים צעירים, שמטרתה להרחיב את גבולות המוזיקה הישראלית ולתת במה לרעיונות מוזיקליים מקוריים. הפרויקט החל לראשונה במסגרת פסטיבל ישראל 2006, ולקראת ההקרנה בסינמטקים נוספו אליו יצירות אנימציה ומוזיקה חדשות.

המוזיקה בקונצרט מבוצעת על רקע סרטי אנימציה, שנוצרו על ידי בוגרי המחלקה לאנימציה באקדמיה לאמנויות "בצלאל". בקונצרט ישתתפו, מלבד חברי
התזמורת, גם הרכבים ווקאליים שונים.

בין הסרטים שיוקרנו בקונצרט: "כיסאות מוזיקליים", העוסק באלימות בחברה; "חברו הטוב ביותר של האדם", העוסק בצורה הומוריסטית אך מעוררת מחשבה באיזון העדין בחיינו בתור יצורים חברתיים מחד, והתמסרותנו לטכנולוגיה ולעולם המחשבים מאידך; "מאורות" - סרט מופשט, שנעשה בטכניקה ייחודית, זוכה פרס סרט האנימציה הטוב ביותר של "אסיף 2007", ופרס ראשון בקטגוריית הסרט האקספרימנטלי בתחרות "אניבום" ועוד.

כמו כן המופע בהרצליהיכלול גם שתי הקרנות בכורה: "7 דקות", קליפ אנימציה של דנה פרבר ודייגו פרילובסקי, למוזיקה של המלחין והזמר יונתן כנען, ו" hardcover & paperback" - אנימציה תלת-מימד עם דמויות מאוריגמי, שיצרו אורי אלונים ונטשה סרבטקה למוזיקה של יורב שמש.

המופע-קונצרט יתקיים ביום רביעי 26.8, בשעה 20:00 בחוף הנכים (אכדיה דרום).