לפני ששמנו לב עוד מועדון ותיק וחשוב בהרצליה פיתוח סגר את שעריו והלך לעולמו. אחרי ה"קייזר", ה"קרפל" וה"דגלאס" הגיע תורו גם של ה"הטורי הנזו" לסיים את תפקידו ברצף מסיבות פרידה שנערכו לפני כשבוע וחצי, כשגולת הכותרת הייתה בשבת שעברה עת קרוב לאלף מוקירי זכרו של המועדון נקבצו למסיבה ששילבה בו זמנית עצב ושמחה.

בין מקימי המועדון בשנת 2004 היה גם קובי בנסמן שמספר: "היינו חבורה של יחצנים שהחליטו שנמאס להם לעבוד עבור אחרים. החלטנו להקים מקום חדש שיהיה ברמה גבוהה, כאשר את הקונספט שאבנו מהסרט שהיה אז להיט שובר קופות, 'קיל ביל' בו ה'הטורי הנזו' הוא יצרן החרבות.

"כל המקום נצבע בסגנון יפני של אדום ושחור, וחרבות ברקע. התחלנו בהרצה שקטה, ולאט לאט באו אלינו חבר'ה מכל האזור וגם מתל אביב. מאוחר יותר
פתחנו בר במרפסת תחת כיפת השמיים ותמיד הקפדנו לייצר אווירה ביתית חמה אותה שימרנו עד הדקה האחרונה של המקום".

במהלך השנים התפרסם ה"הטורי" בזכות הליין הישראלי שלו שנערך בימי שלישי ולאחר מכן גם ברביעי, ובזכות ליין הבית של החבר'ה והעובדים במקום, שלמרות היותו ממוקם רחוק יחסית לשאר הברים הצליח להביא אליו קהל בכמויות יפות, ואולי לא פחות חשוב מזה, איכותיות.

אז למה סגרתם?
"כי קיבלנו הצעה כלכלית טובה שלא יכולנו לסרב לה מחבר'ה חדשים, שיפתחו פה בסביבות החגים בר חדש שבו גם אנחנו נהיה שותפים עם אחוזים. חיי ברים היום לא עוברים את השנתיים בלחץ, ואנחנו הצלחנו לעשות בר שהחזיק 5 שנים, והצלחנו להקים מקום שהרבה אנשים רצו לחזור אליו. זו סופה של תקופה. היה לי קשה מאוד וככה גם היה אצל כל השותפים שהזילו דמעה, אבל לפחות לקחנו מזכרות הביתה - כל אחד את מה שיקר ללבו".