הרבה עבודה הייתה לשוטרי משטרת גלילות בלילה שבין שני לשלישי שעבר ב"ספורטק הרצליה", כששורת מעשי אלימות אירעו אחת אחרי השנייה על ידי בני נוער בבני נוער אחרים. המשטרה עצרה כמה מעורבים.

המקרה הראשון באותו לילה, העלה חשד להטרדה מינית. שתי נערות הגיעו לנקודת המשטרה לקראת חצות והתלוננו, כי שני נערים מסתובבים בספורטק, ונוגעים באברים אינטימיים של בחורות שמסתובבות במקום.

בעקבות תיאור של החשודים, המשטרה איתרה את שני הנערים, בני 13 ו-15 תושבי רמלה. השניים הודו במעשים במיוחסים להם, אך מפאת גילו של הנער הצעיר, הוא שוחרר לביתו. הנער בן ה-15, בעל עבר פלילי, נעצר. מקרה זה, כך על פי המשטרה, היה רק יריית הפתיחה של אותו לילה.

לקראת השעה אחת אחר חצות, נער בן 15 חשוד, כי תקף שוטרים שביקשו ממנו להזדהות בכניסה למתחם הספורטק. על פי החשד, הצעיר הדף את השוטרים והחל לברוח.

לאחר שהוא נתפס, על פי החשד, הוא החל לקלל וניסה בכוח להשתחרר מאחיזתם, תוך שהוא מכה אותם. הנער נעצר ובחקירה התגלה כי על אף גילו הצעיר, הוא בעל עבר פלילי. הוא נעצר ושוחרר בערבות.

המקרה השלישי אירע זמן קצר לאחר מכן, כששני נערים בני 15 ו-16 שיצאו ממתחם הספורטק והגיעו לרציף הרכבת הסמוך, הותקפו על ידי שלושה חשודים בני 17. על פי החשד, שלושת החשודים הכו אותם, ותחת איומים גנבו מהם מכשיר טלפון סלולארי ו-20 שקלים. לשניים מהתוקפים יש עבר פלילי. כל השלושה נעצרו ולאחר מכן שוחררו בתנאים מגבילים.

במשטרה מייחסים את מקרי האלימות באותו לילה להגעתם של בני נוער שאינם תושבי הרצליה, ליהנות מפעילויות הספורטק. "רוב מקרי האלימות הינם תוצאה ישירה של בני נוער שמגיעים מחוץ להרצליה כדי לבלות באירועי הנוער.

"על מנת לשמור על הסדר, הצבנו נקודת משטרה במקום וכל צעיר שמרגיש צורך להתלונן או לקבל עזרה, יכול לפנות אלינו", אמרו השבוע במשטרה.