הוועדה המחוזית של משרד הפנים אישרה השבוע להפקדה את תכנית הריסת מלון 'אשל' ברחוב רמת ים בהרצליה פיתוח, ובניית בניין מגורים במקומו.

בימים הקרובים תובא התכנית גם בפני הוועדה לשמירת סביבה חופית במשרד הפנים (הולחו"ף) לאישורה, שכן מלון אשל נמצא במרחק של 160 מטרים בלבד מחוף הים.

בחודש מאי האחרון נחשף כי דנה עזריאלי, בעלת חברת 'קנדן מגורים בע"מ', מקבוצת 'עזריאלי', רכשה את מלון 'אשל' הוותיק תמורת עשרה מיליון דולר.

במקומו, מתכננת החברה להקים בניין מגורים בן ארבע קומות, יוזמה שגררה מחאה מצד בעלי עסקים במתחם כיכר דה שליט הסמוך למלון, שטענו כי העיריה, במקום לעודד את התיירות בעיר, מעודדת הפיכת שטחים סמוכים לחוף הים למגורי יוקרה המיועדים לעשירון העליון.

בקבוצת 'עזריאלי' הבהירו בחודש מאי האחרון כי המבנה יהיה אסתטי, וכי מדובר בבניין יוקרה אחד בן ארבע קומות, מעל שתי קומות מרתף לחניה, שיכיל 35 דירות סטודיו.

עוד הובהר כי לא תהיה קומת מסחר או חנויות וכן כי מדובר בדירות יוקרה שכולן עומדות למכירה ולא לשכירות. עלות הדירות נעה סביב 12 אלף דולר למ"ר.

בקבוצת 'עזריאלי' סבורים כי שטח מלון 'אשל' הינו כיום אזור מבוזבז ברמת פיתוח נמוכה שאינו הולם את הפוטנציאל שלו.

בקבוצה מאמינים כי הפרוייקט היוקרתי יתרום לפיתוח הסביבתי במקום, יביא לשדרוג האזור כולו וימשוך אליו אנשים עם מודעות סביבתית גבוהה.

בוועדה המחוזית הבהירו כי התכנית מחייבת את אישורה של הוועדה לשמירת סביבה חופית.

מעיריית הרצליה נמסר כי "הוועדה המחוזית של משרד הפנים אישרה להפקדה את התוכנית של דנה עזריאלי, לבניית מבני מגורים בשטח מלון 'אשל' הישן. התוכנית כוללת 35 יחידות דיור".

כזכור, בשבוע שעבר אישרה מועצת עיריית הרצליה את ההסכם שנחתם בין העיריה לבין חברת 'הכשרת הישוב', בנוגע לעסקת חילופי קרקעות.