לא רוצים לאזור השרון: מאז יום ראשון עם פתיחת מבצע "עופרת יצוקה" בדרום, פתחו עיריות השרון את המוקדים העירוניים לפניות תושבי העיר אשר מעוניינות לארח תושבים מהדרום אשר סובלים מהמצב הביטחוני.

המוקדים אמנם זכו להיענות מצד תושבים המעוניינים לפתוח את ביתם, אך מצידם של תושבי הדרום אין כרגע היענות או רצון להשתכן בערי השרון. זאת בניגוד לתושבי הצפון שהתארחו לפני שנתיים וחצי במהלך מלחמת לבנון השנייה בדרום הארץ וכעת מארחים את תושבי הדרום.

עיריית הרצליה, שהיתה הראשונה לפתוח את קוי המוקד העירוני לתושבים המעוניינים לארח בביתם משפחות מהדרום, מדווחת על פניות של עשרות תושבים שנענו ליוזמה.

ראש העירייה יעל גרמן ציינה כי תושבי הרצליה פנו למוקד העירוני ביוזמתם טרם פרסמה העירייה אודות האפשרות לפנות למוקד העירוני כבר במוצאי שבת האחרונה.

בנוסף ציינה גרמן כי העירייה פתחה את בית הספר רעות-הרצל עבור תושבי הדרום שערוך לארח כ-200 אנשים. "הזמנו גם בית ספר חרדי מאשקלון שאינו ממוגן, להתארח בבית הספר הדתי וולפסון בהרצליה", הוסיפה גרמן. אלא שכרגע כאמור, תושבי הדרום לא ממהרים להיענות להזמנה.

יחד עם זאת, היום יום ג', מארח המרכז הבינתחומי בשיתוף העירייה 350 תלמידים מישובי עוטף עזה, ליום פעילויות, אשר בסופו ישובו התלמידים לדרום.

גם בעיריית הוד השרון מדווחים על כך שמספר משפחות פנו למוקד העירוני וציינו כי הן מעוניינות לקלוט תושבים מהדרום בביתם.

בנוסף ציינו בעירייה כי זו ערוכה לקלוט תלמידים מהדרום במוסדות החינוך בעיר. המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה אף יזמה פניה למוקדים העירוניים של נתיבות, שדרות והודיעה כי תושבי העיר ישמחו לסייע לתושבי הדרום בעת הלחימה.

ראש העירייה, חי אדיב התקשר לראש עיריית שדרות דוד בוסקילה, והזמין תושבים מהעיר להתארח בבתי התושבים בהוד השרון. אלא שמהגזרה הדרומית אין עדיין דיווח על היענות.