עיריות השרון נחלצות לסייע לתושבי הדרום בעקבות המצב הבטחוני: תושבי עוטף עזה שיהיו מעוניינים למצוא מקלט זמני באזור המרכז יוכלו לעשות זאת במספר ערים בשרון.

עיריית הרצליה היתה העיריה הראשונה באזור השרון שכבר במוצאי שבת, יום פתיחת מבצע "עופרת יצוקה", יזמה פעולה למען תושבי הדרום. העיריה פתחה מוקד טלפוני מיוחד לקישור בין משפחות הרוצות להתארח בעיר לבין משפחות מהרצליה המעוניינות לארח משפחות מהדרום בביתן. מספרי המוקד בהרצליה הם: 09-9591527, 09-9591520

גם עיריית הוד השרון פתחה בתחילת השבוע קו מיוחד במוקד העירוני ובאתר העיריה, לקליטת בקשות תושבים המעוניינים לארח בביתם תושבים מהדרום. בעיריה מדווחים כי המוקד העירוני מרכז את הפניות ומנהל רישום של נתונים רלוונטיים כמו מספר הנפשות במשפחה, שמירה על כשרות, האם יש למשפחה חיית מחמד ועוד.

כמו כן, נערכת העיריה לשבץ ילדים מדרום הארץ במוסדות החינוך בעיר. בעיריה פונים לתושבים המעוניינים לארח משפחות מהדרום בביתן לפנות למוקד העירוני 108 הפועל 24 שעות ביממה. כמו כן, גם בעלי עסקים המעוניינים לתרום מזון, צעצועים או כל תרומה אחרת, מתבקשים לפנות למוקד 108.

עיריית רמת השרון היא העיריה השלישית שהודיעה על תמיכה בתושבי הדרום, זאת בשיתוף רשת המתנ"סים, והחלה במבצע לוגיסטי של תיאום ורישום, לקראת אירוח תושבי הדרום ברמת השרון. משפחות מרמת השרון שירצו לארח בביתן וכן משפחות מדרום הארץ ומעוטף עזה שירצו להתארח ברמת השרון מוזמנות להירשם במוקד העירוני של העירייה בטלפון 03-5406181