מהומה בבית הקברות: תושב הרצליה בן 23 שאביו מנהל עסק בתחום המצבות נעצר בחשד כי תקף את מתחריו, הכה אותם עם את חפירה ושפך עליהם תה חם.

הסיבה לתקיפה ככל הנראה חשד של התוקף כי המתחרים מנסים לגרום ללקוחות לעבור אליו בדרכים לא כשרות. החשוד נעצר ושוחרר למעצר בית לשלושה ימים.

מפרוטוקול בית המשפט עולה כי החשוד הגיע לבית העסק של המתחרה מלווה באביו, זאת במטרה לדבר איתו על כך שהוא מנסה לגנוב לו לקוחות. מהר מאוד התפתחה השיחה לקטטה.

המתלונן טען כי החשוד תקף אותו עם את חפירה ונתן לו מכה בראשו. כמו כן, לטענת מתלונן שני, החשוד שפך עליו תה חם. עם זאת, עורך דינו של החשוד, עמיחי ימין, כפר בכל ההאשמות נגד מרשו והחשוד נתן גרסה הפוכה בתכלית להשתלשלות האירועים.

התה נשפך בטעות
לטענת החשוד, הוא זה שהותקף על ידי המתלוננים עם קרש. תקיפה שגרמה לו לחבלה בראשו. כמו כן, גם לטענה כי שפך על המתלוננים תה הייתה לו גרסה שונה בתכלית שעל פיה התה נשפך בטעות. לטענתו הוא שוחח עם המתלוננים כשכוס התה הייתה בידו, וכאשר הם דחפו אותו, התה נשפך.

השופט מרדכי פלד מבית משפט השלום בתל אביב קבע כי בשלב הזה יש בחומר הראיתי שנתגבש בכדי להעיד על אלימות של ממש רק מצד החשוד והורה לשלוח אותו לשלושה ימים מעצר בית, שבסיומם שוחרר.

עורך הדין עמיחי ימין אמר בתגובה כי "החשוד הוא זה שהותקף על ידי שני האחרים מעסק המצבות המתחרה, שהתחילו את הפרשה מלכתחילה בכך שאיימו על הרב של בית הקברות. ראייה לכך שהם הותקפו היא שאביו של החשוד שהה במקום ולא תקף אף אחד מהם.

"מרשי נחבל הן בראשו והן בכף ידו, ובסופו של דבר כפי הנראה בית המשפט סבר גם כן שכך הדבר והוציא הוראה לשחרורו עוד באותו היום ולא האירך את מעצרו בשלושה ימים להמשך החקירה כפי שביקשה המשטרה".