כבר לא אימפריה: בית המשפט המחוזי בת"א החליט לאפשר לעו"ד ארז חבר, הנאמן על נכסי יצחק אלקולומברי, הבעלים של רשת "סמי בורקס" המיתולוגית שהוכרז כפושט רגל, למכור את דירת היוקרה שבבעלותו במלון השרון בהרצליה פיתוח.

מפאת גילו ומצבו הבריאותי של אלקולומברי, קבע בית המשפט כי מסכום מימוש הדירה ישולם לו סכום של 175,000 שקל למטרת דיור חלופי. השופט איתן בורנשטיין אף המליץ לאלקולומברי, שבעברו שלט על רשת מאפיות פופולארית, להשתמש בכסף הזה למטרת כניסה לדיור מוגן עד סוף ימיו.

בנק דיסקונט, הטוען כי הוא נושה מובטח, רשם על הדירה הערת אזהרה. בהסכמת הבנק, ביקש הנאמן, עו"ד ארז חבר ממשרד איתן ארז, להתיר לו לפנות את אלקולומברי מהדירה ולמכור את הנכס בהליך של מכרז.

בבקשה נטען כי החייב צבר חובות רבים גם מול חברת האחזקה של המלון בכך שאינו משלם כבר תקופה ארוכה את דמי האחזקה השוטפים בגובה 294 שקל לחודש וכי חובותיו נאמדים בכ-4 מיליון שקל.

על פי חוות דעת השמאי משה סעד מחודש אפריל האחרון, הדירה של אלקולומברי מוערכת ב-682,500 שקל. בבקשה לעיכוב הפינוי מהדירה שהגיש אלקולומברי בן ה-64, טען כי יש להתחשב בגילו, מצבו הבריאותי והנפשי והעובדה שאינו עובד ואף מכור לשתייה.

בהחלטתו קבע השופט איתן אורנשטיין: "החייב שלפניי במתגורר בגפו בדירת מגורים בבית מלון יוקרתי על שפת הים בהרצליה פיתוח, בעלות אחזקה חודשית גבוהה, שאין החייב יכול לממן.

כל אלה מטים את הכף לפינוי החייב מהדירה ומימושה לטובת נושיו" השופט הורה להשאיר בידי אלקולומברי סכום של 175,000 שקל מתמורת מכירת הדירה וכתב: "מוצע לחייב כי ינצל את הסכום האמור לרכישת זכויות דיירות מוגנת בנכס באחד היישובים, מאשר לשלם דמי שכירות על מנת להבטיח קורת גג לראשו למשך כל חייו".