פרשת סמים חמורה בהרצליה: למעלה מ- 15 קטינים תושבי העיר נחקרו בחשד שהדיחו קטינים לצרוך סמים. שני תושבים בגירים נעצרו גם הם בחשד להדחת קטינים.

עד כה הוגשו שני כתבי אישום חמורים בפרשה. מכתבי האישום שהוגשו ביום חמישי שעבר לבית משפט השלום בת"א, עולה כי שני תושבי הרצליה, דב סבן בן ה- 60 (המכונה "רפי") ורוסלן פורמן (25) הפכו את בתיהם ל"מאורות סמים" בלב הרצליה, שאליהם היו מביאים קטינים על מנת לצרוך סמים. נגד השניים, שלכל אחד מהם עבר פלילי עשיר, הוגשו בקשות מעצר עד תום ההליכים.

כתבי האישום הוגשו לאחר מספר חודשי חקירה סודית של משטרת גלילות, כשהחשד היה - הדחת קטינים לסמים.

חקירת הפרשה החלה לאחר שהמשטרה תפסה נערה תושבת הרצליה, בת 16.5, שאינה לומדת במוסד חינוכי מסודר. בחקירתה הודתה הצעירה כי נהגה לעשן סמים יחד עם חבריה. את עיקר הסמים, כדורי חגיגת, סיפקו גם נערים וגם מבוגרים, בהם בעלי פיצוציות מתל אביב.

בעקבות הודאתה נעצרו עוד חמישה גברים תושבי הרצליה ותל אביב וכ-15 קטינים. נגד שניים מהם הוגש כתב אישום על כך שהפכו את בתיהם ל "מאורות סמים".

על פי כתב האישום הראשון, סבן, עבריין שחי בגפו בדירה בהרצליה, השתמש בסמים בתור שיטה הקבועה למשוך נערות בנות 15-17 אל ביתו.

הוא נאשם כי החל משנת 2005 ועד לחודש יוני 2008 סיפק במספר הזדמנויות סמים מסוג חשיש למספר נערות. על פי כתב האישום, חלק מהנערות לא היו מגיעות אליו כדי לעשן סמים, אך הוא הדיח אותן לכך.

"עישנו קצת חשיש"
על פי כתב האישום, בפשיטה שערכו חוקרי המשטרה על ביתו, שיקר להם החשוד וטען כי הקטינות לא נמצאות בביתו וכי לא ידוע לו דבר על המקום בו הן נמצאות. זאת בשעה שהקטינות התחבאו בדירתו.

לאחר חיפוש בדירה התגלו שתי הנערות. בעקבות המקרה, סבן נעצר על ידי השוטרים לחקירה והנערות תוחקרו גם הן. בחקירתן מסרו הנערות מספר שמות של נערים המעורבים בפרשה והם נעצרו.

שוטרי מחלק הנוער הגיעו גם לרוסלן פורמן, תושב הרצליה בן 25. על פי כתב האישום השני, הוא הגיע לבית של קרובת משפחתו, שם הדיח שתי קטינות לעישון סמים.

עם זאת, קרובת המשפחה שאצלה נתפס פורמן, טענה השבוע בראיון בלעדי ל"ידיעות השרון", כי "מדובר בסתם שלושה אנשים שעישנו קצת חשיש. אחת הקטינות היא חברה שלי שברחה מפנימייה, ואם כבר, היא זו שהדיחה לעישון הסמים ולא ההפך. המשטרה עשתה מזה סיפור גדול, אבל לא מדובר בשום דבר מעבר לזה".