חשש להתפרצות חיידק אלים מסוג מנינגוקוק בהרצליה: נער בן 17, תלמיד כיתה י"ב בתיכון "הראשונים", אושפז ביום שני בערב בבית החולים "מאיר" בכפר סבא עם חשש לדלקת קרום המוח. מצבו של הנער נותר קשה אך יציב. הוא ללא הכרה, מונשם והרופאים נאבקים על חייו.

ביום שלישי בבוקר, עם היוודע המקרה, יצר בית החולים קשר עם עיריית הרצליה ועם משרד הבריאות ודיווח אודות החולה שהגיע אליו.

לאחר שבבית החולים הגיעו למסקנה כי הדלקת נגרמה מחיידק המנינגוקוק, הוזמנו לבית הספר כ- 60 תלמידים, בני כיתתו או כאלו שישנו חשש כי באו במגע עם אותו תלמיד בימים האחרונים, לקבלת טיפול מונע. כל התלמידים נדרשו לקחת אנטיביוטיקה למשך יומיים, וכן בוצעה הסברה לכל ההורים והתלמידים. בנוסף לכך, נפתח קו פתוח בבית הספר למתן מענה לשאלות. עיריית הרצליה יידעה את כל מורי בית הספר על המקרה, והם עודכנו כיצד להנחות את התלמידים בנטילת התרופות.

ממשרד הבריאות נמסר כי חמישה מקרי תחלואה מנינגוקוקלית התגלו בימים האחרונים, אך לא נמצא קשר ביניהם: ילד בן חמש, משכונת אבו טור בירושלים הגיע למיון בית החולים "הדסה", טופל חלקית בקהילה ומצבו טוב. ילד בן שלוש, גם הוא תושב שכונת אבו טור, הגיע אף הוא למיון בית החולים "הדסה" ונפטר. חקירה אפידמיולוגית וטיפול במגעים מתבצעים כעת. כמו כן, תינוקת תושבת מודיעין שאושפזה בשבת וכן תינוקת תושבת בני ברק, שחלו בדלקת קרום המוח מנינגוקוקלית, קיבלו טיפול מונע כנגד החיידק.