בסוף השבוע האחרון נקראו כוחות ההצלה של מד"א ירקון לבית פרטי בהרצליה כדי להציל את חייה של אם יולדת ותינוקה.

צוות הטיפול הנמרץ הוזנק לאחר שהאם ניסתה ללדת בלידה טבעית, אך הלידה הסתבכה. השניים הובהלו לבית החולים "מאיר" בכפר סבא, שם האם נותחה והתינוק חולץ מבטנה.

מבדיקת האירוע עולה כי האם (30) החליטה כחלק מטרנד פופולארי שקיים בשנים האחרונות, לוותר על זכותה ללדת בבית חולים מסודר ובחרה ב"לידה טבעית" בביתה בעזרת מיילדת ורופאת נשים.

בהתחלה התוכנית "ללידה הטבעית" התנהלה כמתוכנן. האם, שציפתה לתאומים, ילדה את התינוק הראשון ללא כל קשיים. הבעיות החלו לצוץ רק עם התינוק השני, שאמור היה לצאת לעולם מיד לאחר אחיו הבכור, אך לא יצא החוצה.

הרופאה והמיילדת החליטו לחכות, אך לאחר דקות ארוכות שבהן התינוק מיאן לצאת, הן החלו לדאוג שמשהו קרה וכי חיי האם והתינוק עלולים להיות בסכנה במידה ולא יפעלו.

על כן הרופאה החליטה להזעיק את צוות מד"א ירקון שיפנה במהירות האפשרית את האם והתינוק להמשך הילדה בצורה מבוקרת ומקצועית בבית החולים. הצוות שהגיע למקום מצא את האם נתונה בצירי לידה ולמרות זאת לא הצליחו ליילד את התינוק.

בבית חולים "מאיר" האם נלקחה במהירות לחדר ניתוח, שם טיפלו המנתחים בבעיה הרפואית שמנעה את יציאתו של התינוק. לתינוק ולאם שלום.

דובר מד"א ירקון, מיקי כפרי מסר כי "אמנם לידה הוא תהליך טבעי, אך תמיד ישנם סיבוכים שלא ניתן לצפותם מראש. על כן אנו תמיד ממליצים לנשים הרות ללדת בבית חולים מסודר שם יש את המכשור המתאים לטפל באופן מקצועי בכל בעיה שעלולה לצוץ".