השבוע נרצח ראש משפחת הפשע הבכירה באזור השרון,יעקב אלפרון. במשטרה מיהרו לבחון מי יכלו להיות המתנקשים הפוטנציאלים וכך עלה לכותרות מי שעומד לטענת המשטרה בראש משפחת הפשע הדומיננטית ביותר בהרצליה, רפי קדושים, שהיה מסוכסך עם אלפרון על רקע שוק מחזור הבקבוקים בעיר.

קדושים אמנם הצליח עד כה להישאר אנונימי יחסית, והשאיר לאלפרון את אורות הזרקורים, אך במשטרת הרצליה ובימ"ר תל אביב מכירים אותו היטב. מזה זמן רב הם עוקבים אחרי קדושים, שנחשב בחדרי החקירות לכוכב עולה.

כ-2,000 איש הגיעו להלוויתו של יעקב אלפרון בבית העלמין ברעננה, את מרביתם אף אחד לא היה מזהה. אומנם יעקב אלפרון היה פרצוף מוכר, "פושע סלב", אבל מי שליוו אותו בדרכו האחרונה היו בעיקר אותם אנשים מאחורי הקלעים.

קדושים, למרות הקרבה הגיאוגרפית היחסית, לא הגיע להלוויה. הוא בחר שלא להראות את עצמו באירוע מסוג זה. "בוא נגיד ככה" מסביר קדושים בשפתו הציורית, "אם לא היה את כל הרעש של העיתונות מסביב להלוויה, שהצביע עלינו כחלק מהמתנקשים הפוטנציאלים נגד אלפרון, אולי היינו מגיעים להלוויה לנחם את אבלים". אבל הוא לא בא.

כעת, עם הרצח של יעקב אלפרון, בודקים בימ"ר תל אביב את האפשרות שקדושים הוא זה שעמד מאחורי הרצח כדי להגדיל את כוחו בהרצליה. לחששות שלהם יש בסיס: היריבות בין השניים הפכה מזמן ליריבות אלימה והפכה את קדושים ל'יקיר הימ"ר'. איך הפך ילד עני שגדל בנווה ישראל עם אם חד הורית, בזמן קצר יחסית, לראש משפחת הפשע הגדולה והדומיננטית ביותר בהרצליה ואולי בשרון?

קדושים מכחיש את היותו ראש משפחת פשע. "אני לא עומד בראש שום משפחת פשע. זו משפחה גדולה שמונה 300 איש, ובלי שמות, אני יכול להצביע על כמה אנשים מבוגרים ממני וחכמים ממני שהם 'ראש המשפחה' בדיוק כמוני. אנחנו גם לא 'משפחת פשע'. זה סתם נוח למשטרה לתייג אותנו ככה כדי לקבל עוד תקציבים 'להתמודד' איתנו כביכול."

כצפוי, הוא גם מכחיש כל קשר לחיסול של אלפרון, "אני יודע שסימנו אותי כאחד המתנקשים הפוטנציאלים, אבל זה טוב רק לכותרות העיתונים", אומר קדושים, "אמנם אני לא הייתי חבר שלו, אני לא הייתי נוהג לדבר איתו, אבל הוא גם לא היה אויב שלי. מה שכתוב בעיתון זה מאוד מצער ולא נכון", הוא אומר.

עם זאת הוא לא מתנער מכך שהיה לו קשר עם משפחת אלפרון בימים האחרונים, להפך. "אני חבר טוב של אחיו, ניסים אלפרון (שעתיד לרשת את הנהגת המשפחה)", הוא מספר, "אחרי ששמעתי על ההתנקשות, ישר התקשרתי לומר לו שאנחנו משתתפים בצערו. כמו כולם ראיתי את אהובה בוכה בטלוויזיה ופשוט כואב הלב. מעבר לעסקים, הוא היה איש משפחה ואב לשבעה ילדים שנותרו עכשיו יתומים".

קדושים לא מפחד מהמוות, או לפחות כך הוא אומר. גם החיסול של אלפרון לא עושה עליו יותר מדי רושם. "יש מישהו שלא יגמור כמוהו? זה יקרה לכולנו", הוא אומר, "מחר אני יכול לקבל דום לב ולמות. מבחינתי זה לא משנה איך ובאיזה גיל. לא משנה כמה אתה תהיה זהיר, אדם יכול למות מהיום למחר. לעבור את הכביש ולהידרס". אבל לקדושים גם חשוב להעביר את המסר, "אני לא מפחד מכלום ומאף אחד".

הראיון הבלעדי עם רפי קדושים יתפרסם ביום שישי הקרוב ב"ידיעות השרון".