ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, הבהירה אמש, במסיבת עיתונאים מיוחדת שקיימה, כי בניגוד לשמועות, אין בכוונתה להתמודד בפריימריס של מפלגת מרצ לכנסת. מסיבת העיתונאים התקיימה ארבעה ימים בלבד לאחר שגרמן זכתה ב-62 אחוז מקולות הבוחרים בהרצליה, ונכנסה לקדנציה שלישית בתפקידה כראש העירייה.

גרמן אמרה במסיבת העיתונאים כי מבחינתה מסע הבחירות האחרון היה "מסע התעוררות". "ביליתי הרבה בשטח, ושמעתי את תלונות התושבים", היא אמרה. "עלה נושא היעדר הדיור לזוגות הצעירים, אך גם בעיית הקשישים הרבים בעיר המתגוררים בדירות שכורות".

גרמן אמרה כי בכוונתה לטוס על חשבונה בקרוב להולנד, על מנת ללמוד כיצד מסייעים שם לאוכלוסיה נטולת אמצעים, כמו אוכלוסיית הקשישים, לרכוש דירות.

לדברי גרמן, בקדנציה הקרובה יושם דגש על חזונה של הרצליה כעיר ירוקה. בין היתר יבוא הדבר לידי ביטוי באמצעות ביטול התחנה המרכזית בעיר, הוספת נתיב לתחבורה ציבורית בלבד, בו ייסע קו 29 באנרגיה היברידית, בתדירות של כל 7-4 דקות, על מנת לעודד את התושבים לוותר על נסיעה במכוניות פרטיות.

בנוסף לכך, בקרוב יפותחו 200 דונמים נוספים בפארק העירוני החדש שנחנך השנה. פארקים נוספים יוקמו גם בנוה עמל, בנוה ישראל ובמערב העיר.

עוד הבטיחה גרמן כי בקרוב תוקם ברחוב המקובלים בנוה אמירים גינת כלבים נוספת לזו הקיימת ברחוב גורדון, וכי בכל הגינות הציבוריות בעיר יוחלף החול במשטחי גומי.

גרמן התייחסה גם לנושא ביטחון התושבים, בעקבות מספר מקרים של רצח ואונס, שאירעו בעיר בשנים האחרונות. לדבריה, מחוגי בית שקיימה עולה כי מרבית התושבים חוששים דווקא מפריצות ולא ממקרי רצח ואונס, וכי בקרוב מאוד תרושת כל העיר במצלמות ביטחון, על מנת להילחם בתופעה.
.
גרמן בישרה בשמחה כי בחודש מרץ 2010 יעברו כל עובדי העירייה לבית העירייה החדש בבניין "שער העיר", שבנייתו הוקפאה בעשר השנים האחרונות, בשל העדר תקציב בסל 60 מיליון שקלים להשלמת העבודה.

לדברי גרמן, העירייה תיקח הלוואות לצורך השלמת העבודות ויתכנו קיצוצים נרחבים במגוון תחומים בשנים 2009-2010.
"זמנו של בית העירייה הגיע. היה לנו סדר עדיפויות לפיו העדפנו להשקיע קודם בשיפוץ רחוב סוקולוב, בהקמת הפארק העירוני, וכעת נשקיע בהשלמת בית העירייה החדש", היא אמרה.