סקר של מכון "דחף" בהנהלת, ד"ר מינה צמח, שבוצע עבור mynet, קובע כי לששת המועמדים שניסו להתמודד מול ראש העירייה המכהנת של הרצליה, יעל גרמן, אין שום סיכוי להחליפה.

גרמן תמשיך לקדנציה שלישית בתפקיד לאחר שעל פי הסקר, היא גורפת 65 אחוזים מקולות הבוחרים. הרחק מאחוריה נמצאים המועמדים ירון עולמי עם 9 אחוזים, עו"ד שמואל סעדיה עם 7 אחוזים, איציק שישיצקי עם 5 אחוזים, עו"ד ראובן פארן עם אחוז אחד, עמי ניסנוב עם אחוז אחד ואיציק לוי עם אחוז אחד.

הסקר כלל גם את עו"ד יפה יגר, שהכריזה על התמודדות לראשות העיר ולבסוף החליטה שלא להתמודד, ולהצטרף לסיעתו של עו"ד שמואל סעדיה. על פי הסקר לו יגר היתה מתמודדת, היא היתה זוכה לשני אחוזים מהקולות.

ממצאי הסקר מתבססים על תגובותיהם של 500 נשאלים, מדגם מייצג של בעלי זכות הבחירה בהרצליה. המדגם הוצא בשיטת השכבות, כשהקריטריון להגדרת השכבה היה אזור מגורים. יש לקחת בחשבון את טעות הדגימה המירבית העומדת על 4.4 אחוזים. בנוסף, מכלל המצביעים 9 אחוזים טרם החליטו עבור מי יצביעו ובשלב זה אין לדעת במי יתמכו הקולות הצפים.

תחבורה בעייתית
מעבר לתוצאות הבחירות, הסקר של מינה צמח בחר עוד מספר דברים. למשל, מהי הבעיה החמורה ביותר בעיר. על פי הסקר, הבעיה שהכי מטרידה את תושבי העיר היא בעיית התחבורה. 35 אחוז מהנשאלים השיבו כי היא הבעיה הקשה ביותר בעיר. מיד אחריה באה בעיית עזיבת הצעירים, עליה הלינו 27 אחוזים מהנשאלים. רק אחר כך מופיע נושא החינוך, אותו ראו כבעיה מרכזית 13 אחוזים מהנשאלים.

החדשות הטובות הן ש-73 אחוזים מהנשאלים מצהירים כי לא היו עוזבים את העיר גם לו היו יכולים וכי הרצליה היא עדיין מקום טוב לחיות בו. החדשות הרעות הן ש-23 אחוזים, שהם מעל לחמישית מהנשאלים, כן היו נפרדים מהעיר לשלום לו היתה להם האפשרות. קשה להתעלם מהעובדה כי מצוקת הדיור לזוגות צעירים בהרצליה, עולה מיד בהקשר זה.

נתון מעניין נוסף עליו מצביע הסקר, מתייחס לתסריט בדיוני לפיו היו מתמודדים רק יעל גרמן וראש עיריית הרצליה לשעבר אלי לנדאו. במקרה כזה, על פי הסקר, היתה זוכה גרמן ל-69 אחוזים מהקולות, ולנדאו ל-26 אחוזים בלבד.