נדיה כהן, אלמנתו של המרגל הישראלי, אלי כהן, שנחשף בחודש ינואר 1965 בדמשק על ידי שלטונות סוריה והוצא להורג בתלייה, החליטה להצטרף לתנועת "הרצליה למען תושביה", המתמודדת על מקומות במועצת העיר בהרצליה. בראש הרשימה עומד המתמודד על ראשות העירייה, עו"ד שמואל סעדיה.

כהן היא תושבת שכונת הרצליה ב', שמרבה להתראיין לכלי התקשורת, בעיקר ביום השנה למותו של בעלה, אולם מעולם לא עסקה בפוליטיקה.

תנועת הרצליה למען תושביה מקיימת כבר מספר שנים מאבקים מוניציפאליים הנוגעים לשכונת הרצליה ב', בה מתגוררת כהן. בין היתר טוענים תושבי השכונה כי הם מנותקים משאר חלקי העיר. התושבים קיימו מאבק להשבת קו 29 של אגד, ששינה את מסלולו והפסיק לעבור בשכונה.

בנוסף, מזה שנים שמתנהלות עבודות שיפוץ בשכונה והתושבים טוענים כי העיכוב בסיומן נובע מליקויים רבים בביצוען. עוד נאבקת תנועת הרצליה למען תושביה באנטנות סלולאריות המוצבות בשכונה.

מאז הוצאתו להורג של אלי כהן, מנהלת נדיה כהן מאבק עיקש להשבת עצמותיו והבאתן לקבורה בישראל. גם בשנים האחרונות, בכל עת בה עולה נושא המשא ומתן עם סוריה על סדר היום, קוראת כהן להשיב את עצמות בעלה לישראל.

על רקע זה הפכה כהן עם השנים לסמל לנאמנות ומופת. עו"ד סעדיה אמר השבוע עם הצטרפותה לסיעה: "כהן היא נשיאה של כבוד בסיעת הרצליה למען תושביה".