כבר למעלה מעשר שנים שתושבים מהשכונות הרצליה ב' והרצליה פיתוח סובלים מרעש וזיהום בלתי פוסקים העולים מכביש החוף.

לטענת התושבים, מסיבה לא ברורה, הקיר האקוסטי שהמדינה הקימה בסמוך לכביש, על מנת להגן על התושבים, אינו קיים בסמוך לחלק מהתושבים, ומותיר אותם חשופים למפגעי הכביש הסואן.

לאחרונה, לאחר שהמדינה בנתה קיר אקוסטי על כביש החוף, בסמוך למחסנים ברשפון, ואת בתיהם היא השאירה חשופים לרעש ולליכלוך, לתושבים נמאס. בשבוע שעבר הם הגישו עתירה מנהלית נגד מדינת ישראל, משרד התחבורה, החברה הלאומית לדרכים ועיריית הרצליה.

בעתירה שהוגשה בשם עמותת "הרצליה למען תושביה", באמצעות עו"ד שמואל סעדיה, דורשים התושבים להורות לרשויות לבנות על חשבונן קיר אקוסטי בכביש החוף, שייצור בידוד מלא בין הכביש לבתיהם, במקטעים החסרים שטרם מוגנו.

בצד המערבי של כביש החוף (הרצליה פיתוח), מגשר המגנים בצפון ועד לצומת אכדיה בדרום, ובצד המזרחי של כביש החוף (הרצליה ב'), מרחוב היתד בצפון ועד לרחוב אל על בדרום.

על פי העתירה, התושבים המתגוררים במקטעים נטולי הקיר, סובלים יום ולילה ממטרדים בלתי פוסקים דוגמת רעש, עשן, פיח ורטט, אשר פוגעים באיכות חייהם, מסכנים את שלומם וביטחונם ופגעים קשות בערך המקרקעין.

"כבר עשר שנים אנחנו חיים ברעש איום ונורא, ולא ברור לנו מדוע לא השלימו את הקיר בקטע המגורים שלנו", אומר ד"ר סיני הישראלי, תושב רחוב היתד בהרצליה ב'. "אנחנו לא פותחים חלונות אף פעם ולמעשה חיים בכלא שיצר הכביש. גם כשניסיתי לפני שנה למכור את הבית, לא הצלחתי".

לטענת התושבים, הם כבר פנו לרשויות לא פעם והלינו בפניהן על מצוקתם הגוברת נוכח היעדר הקיר. החברה הלאומית לדרכים, לטענתם, הבטיחה והתחייבה כי במהלך שנת 2007 ייערך מיגון לבתים במקטעים הרלוונטיים שטרם מוגנו. חרף ההבטחות, החברה הלאומית הדרכים טרם ביצעה את השלמת הקיר.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "העתירה טרם התקבלה במשרדנו. לכשתתקבל נוכל להגיב".