אלוף ישראל בגלישת גלים בארבע השנים האחרונות, אביב ואקנין, הצטרף היום לרשימת הירוקים בהרצליה, ויתמודד יחד עימה על מקום במועצת העיר. ואקנין, בן 31, תושב שכונת נוף ים בעיר, הוצב במקום השישי ברשימה.

"ים, סביבה וטבע הם חלק מרכזי בחיי ולכן החיבור שלי לירוקים הוא טבעי", אמר היום ואקנין בהקשר להצטרפותו למערכת הפוליטית בעיר. "יש לי היכרות רבת השנים עם הירוקים בהרצליה ועם פעילותם רבת השנים למען החוף והים.

"בהרצליה, הים סובל כבר שנים ארוכות מזיהום בביוב וברעלים שזולגים לים. כגולש, שנמצא בים כמעט כל השנה, אני מרגיש את זה באופן קבוע. אני מתכוון לעזור לירוקים להפסיק את זיהום הים גם בשביל הגולשים וגם בשביל מאות אלפי האנשים שבאים לחופי הרצליה. בפעולה נכונה, העיר יכולה להיות מעצמת גלישה, אבל חייבים שהים יהיה נקי מזיהומים".

ראש רשימת הירוקים בהרצליה, דרור עזרא, מסר בתגובה: "אביב ואקנין הוא הספורטאי המצליח ביותר שגדל בעיר הרצליה, ומביא גאווה רבה לעיר בכל שנה. אנו גאים שאביב הצטרף לרשימת הירוקים. הספורט הימי בהרצליה הוא חלק מהתרבות העירונית.

"במפלגת הירוקים מאמינים כי ההשקעה בשמירה על הים והחוף היא השקעה הכי טובה להרצליה. לירוקים בהרצליה יש תוכנית טובה וברת קיימא שתחזיר את הים והחוף להיות הפנים היפות והנקיות של העיר הרצליה".