למרות שעיריית הרצליה התחייבה כי תיאטרון האנסמבל העירוני לא יפעל בשבת, האתר הרשמי של התיאטרון ממשיך לשווק כרטיסים להצגות בשבת. בעירייה טוענים כי למרות הפרסומים, אין בכוונתה לסגת מהבטחתה. "אין הצגות בשבת", נמסר מהעירייה.

לפני כחודש, עם חניכת הסינמטק החדש בהרצליה, יצאה העירייה בהודעה כי ראש העירייה, יעל גרמן, הגיעה להסכמה עם נציגי הציבור הדתי בעיר, לפיה תיאטרון האנסמבל לא יפעל בשבת.

ההופדעה יצאה בהמשך לפגישה בין גרמן לנציגי הציבור הדתי, בנוגע להפעלת מוסדות תרבות שונים בעיר בשבת.

בפגישה סוכם כי בשל קרבתו של "בית האזרח" - משכנו של תיאטרון אנסמבל הרצליה - לבית הכנסת הגדול, לא יתקיימו בו בשבת הצגות. מנגד, הסינמטק, הפועל בפסאז' המרוחק מבית הכנסת, ובמקום ששימש בעבר כבית קולנוע, שפעל בימי שישי ושבת, יוצגו סרטים בסופי השבוע.

אלא שביקור באתר הרשמי של תיאטרון האנסמבל, מלמד אחרת. הנהלת התיאטרון פרסמה שלוש הצגות שאמורות לעלות ביום שישי בערב: ההצגה "ירמה", ביום שישי ה-31.10 בשעה 21:30, ההצגה "הטענה של דון קיחוטה", ביום שישי ה-24.10 בשעה 21:30 ואותה ההצגה תעלה גם ביום שישי ה-14 בנובמבר, בשעה 21:30.

מתיאטרון האנסמבל נמסר בתגובה כי מדובר בטעות, וכי ההצגות המתוכננות לימי שישי לא יתקיימו, על אף הפרסומים.

"הודות להסכם שהגעתי אליו עם העירייה, האנסמבל ליד בית הכנסת הגדול לא פועל בשבת", אומר חבר המועצה, צבי וייס מסיעת המפד"ל. "עד כמה שידוע לי, ההצגות בתאריכים הללו תוכננו עוד לפני ההסכם שהושג, אך עמדתי על המשמר ועל כן ההצגות לא תתקיימנה בשבת".

חבר המועצה, ירון עולמי, סבור כי לא מדובר בטעות. "דווקא בנושא השבת הייתה זו ראש העירייה עצמה שנפגשה עם הדתיים והבטיחה להם הבטחות שהמקום יהיה סגור בשבת, דיברה על דו-קיום וכבוד הדדי, אך מדובר בהטעיה מכוונת וחמורה, בהולכת שולל זדונית ומכוערת", אומר עולמי.

מהעירייה נמסר: "הצגות האנסמבל מתקיימות בימי שישי בצהרים ובמוצאי שבת בלבד. אין הצגות בימי שישי בערב. ראש העירייה מצרה על כך שישנם גורמים שמנסים בכל כוחם להפר את האיזון ושיתוף הפעולה הנפלא הקיים בעיר הרצליה בין דתיים לחילוניים"