עשר שנים מכהנת יעל גרמן כראש עיריית הרצליה, ובבחירות הקרובות היא תתמודד לקדנציה שלישית, במטרה להמשיך ולהנהיג את העיר חמש שנים נוספות.

במהלך הקדנציה של גרמן היו נקודות ציון בולטות. בין השאר העברתו של תיכון ההנדסאים מתל אביב לעיר, מהלך שעד היום הוא שנוי במחלוקת. יש שיגידו שמרכז הישגי למדעים מביא תועלת לעיר, ויש שיגידו כי מדובר בתיכון שבא על חשבון בתי הספר העירוניים.

נקודת ציון נוספת היא שיפוץ ופיתוח רחוב סוקולוב והמרכז החדש בעיר. יש שאומרים כי מרכז העיר אכן שיפר את הופעתו, ואחרים טוענים כי השינוי גרם לעומסי תנועה בלתי נסבלים במרכז העיר. ללא מעט אנשים יש ביקורת גם על צורתו של המרכז החדש.

עוד נרשמה בתקופת כהונתה של גרמן הקמת התיאטרון עירוני "האנסמבל" ולאחרונה גם סינמטק, שיתנו מענה לתושבי העיר בתחום התרבות.

יחד עם זאת, ביקורת לא מועטה נשמעת בעיר על בעיית הדיור לזוגות צעירים בהרצליה ועל עזיבה המונית של משפחות צעירות את העיר, בשל היעדר דירות חדשות ומחיריהן הגבוהים של הדירות מיד שנייה.

בנוסף לכך נשמעת ביקורת על תפקוד אגף שאיפ"ה, האחראי על חזות העיר, ועל היעדר הפיתוח בשכונות החלשות בהרצליה, כאשר במקביל מפתחת גרמן את אזור התעשייה ואף מסייעת בתכנון פיתוחה של טיילת ראוותנית לאורך רצועת החוף. לטיילת זו יתווספו בתי מלון עסקיים, שאמורים להפוך את העיר ליעד עבור התיירים העסקיים שמגיעים לארץ.

לאחרונה אף נחנך בעיר, אחרי שנים של מאבקים, פארק עירוני יפהפה, אלא שגם בעבורו שילמו בעלי הקרקעות בשטח הבאסה מחיר כבד, לו אחראית בראש ובראשונה ראש העירייה.

אי אפשר להתעלם גם מהעובדה כי למרות השקעתה הכספית הגבוהה של גרמן בחינוך (הגבוהה בארץ לתלמיד), נמצאת הרצליה במקום האחרון בשרון באחוז הזכאים לבגרות.

עכשיו, עשר שנים אחרי שישבה לראשונה על כיסא ראש העירייה, אתם מוזמנים להביע את דעתכם ולקבוע האם אתם בעד או נגד המשך כהונתה של ראש העירייה יעל גרמן בתפקידה, האם לדעתכם היא אכן ממנפת את העיר להצלחה או שמא עליה לפנות את כסאה לראש עירייה חדש? הצביעו בהמוניכם.