תושבת רחוב קפלן בהרצליה פיתוח נדהמה לגלות כי חברת החשמל חופרת בור סמוך לביתה, במטרה להציב בו עמוד חשמל. לדבריה, שכן שביקש להעתיק את העמוד מפתח ביתו, שילם כסף לחברת החשמל, וזו החליטה להציב את העמוד בסמוך לביתה.

ב-25 באוגוסט, גילתה מרינה דויטש מרחוב קפלן 26, כי טרקטור גדול ניצב בפתח ביתה. מששאלה דויטש את הפועלים במקום באילו עבודות מדובר, הוסבר לה כי חברת החשמל מבצעת העברה של עמוד חשמל מרחוב קפלן 30 למקום בו היא גרה.

דויטש טענה כי איש לא הודיע לה שעמוד החשמל עומד לעבור אל פתח ביתה, אך הוסבר לה כי העבודות מתבצעות באישור של עיריית הרצליה.

דויטש מיהרה לברר במחלקת ההנדסה של העירייה כיצד קורה שעמוד חשמל עובר אל פתח ביתה ושם הוסבר לה, לטענתה, כי השכן שילם לחברת החשמל כסף בעבור ביצוע העבודה. "איך יכול להיות שאישרו העברה כזו בלי ליידע אותי? בלי לתת לי זמן להגיב או להתנגד?", שואלת דויטש. "פשוט הציבו לי עובדה".

יש לציין כי המרחק בין מיקומו המקורי של עמוד החשמל לביתה של דויטש הוא כ-100 מטר בלבד, ונוסף על כך, במרחק מטר מביתה כבר ניצב עמוד חשמל קיים.

במכתב שהועבר השבוע לחברת החשמל ולעיריית הרצליה, דרש עורך דינה של דויטש, עו"ד רונן צ'יניאו, ממשרד עו"ד צ'יניאו מרקוביץ ושות', מחברת החשמל להפסיק לאלתר את העבודות במקום: "נראה, כי האיוולת בהעמדת שני עמודי חשמל במרחק כה קצר זה מזה, תוך גרימת נזקים לשכנים ומבלי ליידעם, כלל לא מטרידה את חברת חשמל והעירייה.

"לפיכך, הנכם נדרשים, ביחד ולחוד, להפסיק לאלתר כל עבודה, עד לבירור מלא של העניין בשיתוף מרשינו, לכסות את הבור שנפער ולהשיב את המצב לקדמותו, ולהימנע מהעתקת עמוד החשמל בסמוך לנכס ו/או חניית מרשינו".

מחברת החשמל נמסר בתגובה: " השכן המתגורר ברחוב קפלן 30 פנה לחברת החשמל וביקש להזיז את העמוד, כיון שהוא מפריע לפתיחה ולסגירה של מיתקן פחי האשפה. נציגי חברת החשמל הגיעו למקום ומצאו מקום חלופי להציב את העמוד: על המדרכה, בשטח ציבורי, במקום שאינו מסכן, אינו פוגע ואינו מפריע לאף דייר או שכן.

"כמו כל פעולה של חברת החשמל, פנו נציגי החברה לגורמים המוסמכים, בבקשה לקבלת היתרים להעתקת העמוד. משהתקבלו כל האישורים הועתק העמוד מספר מטרים, והוצב על המדרכה במקום חלופי".