הכניסה למשרדיו של עורך הדין שרון נהרי במרכז תל אביב מטעה. כלומר, איך יכול להיות שלאחד מבכירי הפליליסטים בישראל, האיש שמייצג בבתי המשפט את בכירי משפחות הפשע במדינה, שמגן בימים אלה על האחים אברג'יל מפני רשויות החוק בישראל ובארה"ב, יש טרקלין קבלת פנים מוזנח שהשטיח בו מונח ברישול והכורסאות ידעו ימים יפים מאלו.

אבל אז נכנסים לתוך המשרד עצמו ונתקלים בהידור שהוא ההיפך הגמור מהכניסה. "כל מה שאתם רואים פה זה ייבוא אישי שלי מאנגליה", מסביר נהרי. "הכורסה הזו", הוא מעיר לצלם שמתיישב עליה, "עלתה לי 80 פאונד".

נהרי (36) נראה כמו פרסומת מהלכת לפליליסט צמרת. מהודר, לבוש באלגנטיות, מרשים מאוד. הוא, אגב, גם מודע לזה. חוץ מזה, הוא גם מודע לתדמית הבעייתית שדבקה בעורכי הדין של משפחות הפשע. "אני אגיד לכם מה הבעיה עם הדימוי הזה", הוא אומר. "רוב הציבור מסתכל רק על אלה שעומדים באור הזרקורים. רובהלקוחות הם אנשים רגילים".

איך זה מרגיש עם התדמית הזו?
"אני מרגיש טוב עם זה, מכיוון שאני עושה עבודת קודש".

שמעתם נכון, עבודת קודש. אבל מי אנחנו שנעצור את שטף הדיבור שלו. "אני מנסה באמת לבדוק את הדברים, ואני משווה את עצמי לרופא מנתח שמגיע אליו ערבי שביצע פיגוע. תאר לך שהרופא היה מסרב לטפל בו. אצלנו זה אפילו חשוב יותר, כי הרופא כבר יודע שמדובר במחבל שביצע פיגוע. אני עוד לא יודע אם לקוח שבא אליי ביצע פשע".

אתה שואל אותו את זה?
"אני שומע את הגרסה שלו. בדרך כלל לא נכנסים לשאלה כזו טריוויאלית של עשית לא עשית. אם יש לו גרסה מסוימת, ואני חושב שהיא נראית ואני מאמין בה, אני זורם איתה עד הסוף".

ואם נכנס אליך מישהו ואומר: "לא רצחתי", אבל זה לא נראה לך?
"אז אני מאמת אותו עם חומר הראיות. יש פעמים שאני אומר לא".

אחרי רצח מרגריטה לאוטין בחוף בת ים, לא שאלו אותך איך אתה יכול לייצג את האנשים האלה?
"כן, שאלו אותי אם לא נמאס לי לייצג את כל הרוצחים האלה במרכאות, ואני כעסתי נורא כשהם אמרו את זה, מכיוון שאיך קוראים לאדם רוצח עוד לפני שהוכחה אשמתו, עוד לפני שהוגש כתב אישום אפילו. והנה מסתבר שלבסוף הוא משוחרר ללא כל ראייה".

צא שנייה אחת מגלימת עורך הדין. האזרח שרון נהרי, מה הוא חושב על האחים אברג'יל? הם נקיים מכל רבב?
"בתור אזרח, אם אני לא מייצג אותם ולא עורך הדין שלהם, אז אני לא מכיר אותם ולא חושב שום דבר".

נבחרת החלומות
הדבר האחרון שנהרי היה רוצה שתחשבו עליו זה שאין לו ערכים. מי שבשנים האחרונות ייצג בבתי המשפט חלק נכבד מפושעי הצמרת בישראל, ביניהם האחים יצחק ומאיר אברג'יל, ריקו שירזי ובנו שי שירזי, יורם אל-על ועוד, בכלל רואה את עצמו לוחם זכויות אדם, לא פחות. "מה שקסם לי במקצוע הזה", הוא אומר, "זו התחושה שאתה מצליח לעזור לזולת".

ברור לך שהדבר האחרון שהציבור חושב עליך זה שאתה "עוזר לזולת"?
"כן, אני יודע, כי בא איזה צלם ומצלם את יצחק אברג'יל מקרוב עם השפם, ואני לידו, ואיזו אמא עם ילדה נרצחת בחוף בת ים, אז זה באמת נראה לא טוב".

עכשיו עסוק נהרי במלחמתם של יצחק ומאיר אברג'יל נגד הסגרתם לארצות הברית, שם הוגשו נגדם כתבי אישום חמורים הקושרים את יצחק לרצח ולסחר בסמים, ואת מאיר להלבנת הון. לרגל השעה הקשה, הקים נהרי את "נבחרת החלומות" כהגדרתו, של המשפט הפלילי. "הקמתי צוות שמורכב ממני, מעו"ד אביגדור פלדמן ומעו"ד ששי גז", הוא מתגאה.

הראיון המלא יתפרסם בסוף השבוע ב"ידיעות השרון".