הרכב נהרס לחלוטין, אך הנהג יצא עם חתך קטן בגבה: ביום שבת בלילה צעיר בן 19 מהרצליה שהיה בדרכו הביתה, סטה בפתאומיות עם הרכב שמאלה, היישר לתוך פסל מתכת ברחוב הבריגדה היהודית.

הרכב נהרס לחלוטין, אך צוות ההצלה של מד"א ירקון שהגיע למקום תוך דקות ספורות, פינה אותו במצב קל כשהוא סובל רק מחתך קטן בגבה הימנית. הפרמדיק אמיר דהרי: "זה נס. היה לו מזל גדול. אם היה עוד נוסע שיושב לצדו, בוודאות הוא היה נהרג".

נסיבות התאונה עדיין אינן ידועות, עם זאת מבדיקת האירוע עולה כי מסיבה לא ידועה הרכב סטה שמאלה ונכנס בתוך הפסל, שנמצא בשביל המפריד בין הנתיבים ברחוב. הפסל חצה את הרכב לשניים, כשהצד הימני של הרכב התרסק לחלוטין.

למזלו של הצעיר בן ה- 19 מהרצליה, מושב הנהג היה החלק היחידי שלא נפגע כתוצאה מהתאונה ונותר שלם. כרית האוויר שהתנפחה וחגורת הבטיחות הגנו על הצעיר מלעוף מבעד לשמשה, והוא חילץ את עצמו מהרכב כשהוא פצוע באופן קל בלבד.

נהגים שעברו במקום, הגישו לו עזרה והזמינו אמבולנס. צוות של מד"א ירקון שהגיע למקום תוך דקות ספורות מצא את הצעיר יושב על הדשא ומחכה להם. לאחר בדיקה שערבו במקום, הם מצאו כי כפי הנראה הצעיר אינו סובל מפגיעות קשות מלבד החתך בגבה, אך בעקבות המכניזם הקשה של התאונה, החליטו לפנות אותו לבית החולים מאיר כדי לוודא שהוא אינו סובל מפגיעות נוספות.

לדברי הפרמדיק אמיר דהרי שטיפל בפצוע "זה נס. היה לו מזל גדול. אם היה עוד נוסע שיושב לצדו, בוודאות הוא היה נהרג. הנער עצמו לא נראה לי הבין עד כמה הוא ניצל בנס. מה שהטריד אותו זה שעוד שעה הוא אמור להיות בשדה התעופה כדי לטוס לתאילנד לטיול לפני צבא והוא פחד שהחתך על הגבה עלול לגרום לו להיראות ערס".

עזר בהכנת הכתבה: נמרוד בוסו.