אלי טנא מהרצליה, לשעבר חוקר במשטרת רמת השרון, תוקף השבוע קשות את משטרת גלילות ובתי המשפט. לטענתו, בגלל היד הרכה שהגופים הללו הפעילו נגד בנו, עומר טנא (20), הבן מסתבך פעם אחר פעם בפלילים.

טנא: "כאשר הילד מורשע בשימוש והחזקת סמים ובבית משפט הוא מקבל 600 שקל קנס ושלושה חודשי מאסר על תנאי, מה הפלא שהוא לא לומד לקח? הילד קיבל ממני הכול, טיול לברצלונה, אופנוע, אבל הוא מאבד כל פחד מלבצע עבירה נוספת בגלל ידה הרכה של המשטרה והעונשים בבית המשפט. לא פלא שבנסיבות אלו, הוא הסתבך פעם נוספת בפלילים, יחד עם עוד שניים שגררו אותו לזה בקלות".

הביקורת של האב הכעוס היא נדירה, מה גם שהיא באה מאיש משטרה לשעבר. הרקע: כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים, שהוגשה השבוע נגד בנו עומר וכנגד מרק אזולאי ויוסף חולי, שלושתם בני עשרים תושבי הרצליה.

נגד אזולאי הוגש כתב אישום בגין קשירת קשר לביצוע פשע, הדחה בחקירה, סחיטה באיומים, הפרת הוראה חוקית, הטרדת עד בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות, שיבוש הליכי משפט ואיומים. חולי מואשם בהדחה בחקירה ובאיומים. טנא הבן מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע, הדחה בחקירה, סחיטה באיומים, שיבוש הליכי משפט, אחזקת סם וכלים לשימוש לצריכה עצמית והחזקת רכוש החשוד כגנוב.

במסגרת חקירה משטרתית הוגש כתב אישום נגד אזולאי לבית משפט השלום בתל אביב בעבירות של אספקת סם מסוכן והדחת קטין לסמים. גם חולי נחקר בעבירות אלו. כאן נכנס לתמונה י.א שהוא עד תביעה מרכזי במשפטו של אזולאי.
על פי החלטת בית המשפט היה אזולאי נתון במעצר בית עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, ובאמצע חודש מאי נקבע כי ישהה ברחוב הבעל שם טוב 3 בהרצליה, ויוכל לצאת בלוויית אמו המפקחת בשעות אחר הצהריים.

על פי כתב האישום החדש, ביוני 2008 או בסמוך לכך, ניסו אזולאי וטנא להדיח מכר של העד, בדרך של איומים והפחדה, כדי שישדל את העד לא למסור הודעה במשטרה. התובעת עו"ד אפרת אורן מציינת בכתב האישום כי אזולאי איים על המכר בדברים אלו בין היתר: "אל תדאג, אתה וכל החבורה שלך עוד תשלמו על זה", וכמו כן איים עליו כי "יחתוך" את העד.

בנוסף, סחטו אזולאי וטנא את המכר של העד באיומים וביקשו לשלם לאזולאי "ארבעת אלפים שקלים למשפט לעורך דין".
התובעת מציינת כי ביוני 2008 ניסה חולי להדיח בחקירה את העד לאחר שאיים על חייו, בעט בו ונגח בראשו. ב-18 ביולי עת צעד העד ברחוב, חבט בו אזולאי בראשו באמצעות בקבוק בירה.

העד נפצע, נחבל בראשו ונזקק לטיפול רפואי. אזולאי וטנא מואשמים גם בתיאום גרסאות, ואצל טנא נמצאו גם שתי שקיות עם סם מסוג קנבוס. בדיון שנערך השבוע הוארך מעצרם עד לתום ההליכים.