בניו ובתו של של נהג המונית דרק רוט ז"ל, אשר נרצח ב-1994 על ידי ארבל אלוני ומשה בן-איבגי, פנו היום לשר המשפטים, דניאל פרידמן, בבקשה שלא להעניק חנינה לאלוני, כפי שביקש האחרון.

הילדים, באמצעות עו"ד ניסן שריפי, מציינים כי הרצח בוצע באופן אכזרי במיוחד, ללא כל מניע או סיבה, כשאביהם, שהיה בן 51, היה קורבן אקראי של הרוצחים. בנסיבות אלו ביקשו ילדי הנרצח להעביר את התנגדותם לנשיא המדינה, שמעון פרס.

"חמישה כדורי אקדח ננעצו במנוח על ידי הרוצחים וזאת בכוונה תחילה וזדון לגרום למותו", טען שריפי בשם המשפחה בפנייתו לפרידמן. "שולחיי מביעים בזאת הסתייגותם ושאט נפשם מהאפשרות כי שופך דם אביהם ישוחרר מכילאו לשיחרור מוקדם. מדובר ברוצח שעד לעצם היום הזה לא זו בלבד שלא הביע חרטה כנה וצער על מעשהו הנתעב, אלא שאף שומר בקנאות על זהות היורה באביהם של שולחיי.

"רוצח זה אף לא בחל באחת מחופשותיו מהכלא לשדוד באכזריות קשישה אומללה בהרצליה, ומנתונים שבידי שולחיי עולה כי הינו בעל דפוסים עברייניים גם כיום, במקום כלאו".

ילדיו של רוט טוענים כי במצב דברים זה, ברור כי אסור לאפשר מתן חנינה לרוצח אלוני. "חנינה שכזאת תהווה זילות בחיי אדם", הם טוענים. "חנינה כאמור תשדר נירפות של שלטון החוק. שיחרור מוקדם של הרוצח יפגע בנפש המשפחה, הכמהה לעשיית דין ומיצוי דין עם מי ששפך דם אב המשפחה, על לא עוול בכפו. מסוכנותו של אסיר מהווה שיקול עיקרי בהחלטתה של ועדת שחרורים האם לשחררו ממאסר וראוי שתבוא בחשבון בדיון בבקשת החנינה".

עו"ד שריפי מציין כי ככל הידוע למשפחת הקורבן, הרי שהרוצח אלוני משוחרר לחופשותיו בתנאים מובגבלים מאוד, דהיינו ישנו מידע משטרתי-מודיעיני לגבי הרוצח, כי, לכאורה, איננו בגדר מי שחזר למוטב, אלא עדיין המניע הפלילי זורם בעורקיו.

"אין ספק, כי מסוכנותו של הרוצח אלוני מתגלה לא רק באקט הפלילי החמור שביצע, עבירת רצח בדם קר וללא כל קינטור או התגרות מצד הקורבן, אלא גם בהתנהלותו בין כותלי הכלא ובעת חופשותיו".

לעצם בקשת החנינה טענה המשפחה כי אין בתוכנה כל נימוק שיש בו כדי להקל אף קימעא את העונש, הקל ממילא, אשר נגזר על אלוני. "אומנם, הרוצח ביקש החנינה לרגל חגיגות ה-60 למדינה, אך דומה כי משלא זכה המנוח להגיע כסב חביב לנכדיו ומשפחתו לחגיגות אלה, וזאת בעטיו של הרוצח, כי אז לא זכאי הרוצח להקלה כלשהיא בגין המעשה החמור ביותר שביצע. אסור לשדר רפיסות וחולשה".

הילדים מציינים כי הרוצח השני, בן איבגי, הצליח לברוח מבית הכלא בו ריצה את עונשו, יצא את גבולות הארץ והגיע לארגנטינה."דא עקא, עקב כשל בהתנהלותם של הפרקליטות ומשרד החוץ בענין הסגרתו של בן-איבגי, ולחילופין - ניהול הליך לגירושו מארגנטינה למדינת המוצא, מסתובב היום הרוצח בן איבגי באופן חופשי לחלוטין בארגנטינה, ולאחרונה נצפה במסיבת קוקטייל שערכה הקהילה היהודית בעיר".