במשך למעלה מעשור התחזה תושב הרצליה, בן 53, לרופא מומחה המתגורר בקנדה. הוא התכתב ושוחח עם נשים בארץ שנזקקו לסיוע רפואי, ביקש מהן לשלוח לו תמונות ואף הזמין אותן לפגישה, שם הטריד אותן מינית. כך עולה מתחקיר מקיף מטעם Ynet ו"ידיעות אחרונות" שמתפרסם הבוקר (שני). בעקבות המקרים שפורסמו, משטרת ישראל עצרה אותו לחקירה.

התחקיר, שערכו אריאלה שטרנבך ויהודה שוחט, מגולל עדויות רבות של נשים שנתקלו באיש, שהציג עצמו כד"ר הארי דרוקר. את חלקן קיבל במשרדי חברת הוצאה לאור שבבעלותו. עוד עולה כי במהלך שנת 2007 עלה לרשת בלוג של אדם שהזדהה כד"ר הארי דרוקר. בעמוד הפייסבוק של "ד"ר הארי" נטען שהוא עובד במרכז רפואי בשם ‏‎Barrie Health Department. אלא שמחיפוש ברשת עושה רושם שאין שום מוסד פעיל כזה, לא בקנדה ולא בשום מקום אחר. מאז העלה אותו ד"ר הארי שלל פוסטים שנוגעים לעבודתו ככירורג שד, שם גם התייחס לכאורה לנשים שאיתן הוא נפגש.

הרופא המתחזה - מתוך תחקיר YNET ו"ידיעות אחרונות"

ד"ר הארי המתחזה לא הסתפק בכתיבת הבלוג, אלא גם השתתף באופן פעיל בדיונים בקבוצות שונות של נשים ברשת, ייעץ והזמין להתייעץ איתו בפרטי. כך הוא צבר מטופלות - שלל נשים שפונות אליו עם בעיות שונות שמהן הן סובלות. "מה שהחשיד אותי זה שהוא מוכן לעשות בדיקות חינם לכל מי שרוצה", העידה בתחקיר ענת, שפנתה אליו בשאלה בבלוג. "הוא תפס לי את העין מבחינת המוזרות. הפחידה אותי הלהיטות שלו להיפגש ולבדוק".

החשוד במעשים, נשוי בשנית, ללא ילדים. על פי מכריו הוא אדם אמיד, שבבעלותו יאכטה ונכסים נוספים. הוא מרבה לטייל בארץ ובעולם, ומגדיר את עצמו כסופר, כמומחה למחשבים ובעיקר לתוכנה חופשית – תחום שעליו הוא כותב ומרצה. נוסף על כך הוא הבעלים של חברת "הליקון ספרים" (הוצאה דיגיטלית, שגם מעניקה שירותי ענן להוצאות שונות) ובמסגרתה הוציא את ספריו: "שקיעה חורפית", "רחשי הלב האחרונים" ועוד. מפעם לפעם הוא מעלה לרשת סיפורים וספרים נוספים.

"אנחנו דומים"

במערכת התחקירים פנו אל החשוד, בתחילה עם סיפור כיסוי של סופר צללים שמתעניין באפשרויות הדיגיטליות. במהלך השיחה נשאל האם למד רפואה. "לא", הוא הודה, וטען כי את הידע הרב שיש לו בתחום רכש מעבודה רבה מול רופאים, בצד הטכנולוגי. כשהותקל ונאמר לו שיודעים כי הוא ד"ר הארי, הוא גמגם ואז הכחיש: "זה לא אני". אחר כך המשיך: "אני יודע שיש אדם כזה", וכשנשאל שוב השיב: "אני מכיר אותו, אני יודע טוב מאוד מי הוא". בתגובה נוספת אמר לנו: "אנחנו דומים".

בתגובה הרשמית לכתבה ביקש שייכתב: "מעולם לא התחזיתי ולא טיפלתי באף אחת".