האם עיריית הרצליה נמצאת בסכסוך עם חברת החשמל? סביר להניח שלא, והעירייה אף מכחישה זאת. אך זו השמועה שנפוצה בחודשים האחרונים בעיר, בעקבות מה שנראה כסחבת בירוקרטית שחוו תושבים רבים שביקשו לחבר מבנים חדשים או משופצים למערכת החשמל.

צילום המחשה: shutterstock

בשבועות האחרונו התלוננו תושבים רבים למערכת "מיינט הרצליה" על מה שנראה כסחבת יוצאת דופן בחיבור דירתם החדשה או המשופצת לחשמל: "אנחנו בטוחים שמדובר בסכסוך רציני ביניהן", אמרו המתלוננים. "כשפנינו לשתי הרשויות לבדוק מה קורה, כל אחת האשימה את השניה בעיכובים הלא נורמליים הללו". 

תושב העיר אשר שיפץ את דירתו מן היסוד במרכז העיר טוען שפנה כבר לפני חצי שנה לחברת החשמל כדי לתאם חיבור: "זה היה אמור לקרות מזמן, והנה אנחנו עומדים להכנס לדירה וחיבור לחשמל אין". 

הסבירו לך למה העיכוב?

"כל רשות מטילה את האשמה על השניה. בעיריית הרצליה בכלל דיברו איתי על כך שבגלל שמדובר באישור טופס 4, זה לוקח זמן. רק שהסברתי להם שאני לא צריך טופס 4 כי הדירה שלי היא לא חדשה, אלא רק עברה שיפוץ. אחר כך זה הפך לפשוט בדיחה. כל רשות הטילה את האשמה על השנייה, ואותנו זה באמת לא מעניין הסכסוך הזה, אנחנו צריכים חיבור לחשמל". 

תושבת נוספת מתארת מקרה דומה: "כבר למעלה משבעה חודשים שאנחנו ממתינים לחיבור חשמל למחסן שהיה שייך לאבי ולא היה בשימוש. החלטנו להשמיש אותו ולהסדירו ואז נתקלנו בסחבת ארוכה שפשוט לא הבנו מה יש בה. בסך הכל לחבר חשמל לתשתית קיימת. בכל פעם שפנינו לחברה ולעירייה כל אחת הטילה את האשמה על השניה. מה זה כאן? סכסוך על חשבון התושבים". 

בעיריית הרצליה מיהרו להפריך את השמועה אודות סכסוך בין שתי הרשויות: "אין שום סכסוך. נושא חיבור מבנים לרשת החשמל הינו בסמכות חברת החשמל בלבד. בעקבות שינויים שחלו בתקופה האחרונה במבנה הארגוני של חברת החשמל והקמת נפה לטיפול באיזור הרצליה, נערכה  פגישה של ראש העיר עם מנהל הנפה החדשה, למען הידוק הקשר בין הגורמים המקצועיים בעירייה ובחברה ותאום שיתוף פעולה מיטבי".

מחברת חשמל נמסר: "תלונות פרטיות על חיבור לחשמל יטופלו בהקדם".