"מיתר" הוא שמה של תוכנית חדשה המעניקה הזדמנות תעסוקתית לבני נוער בסיכון, מאתרת להם מקומות עבודה ומשדכת ביניהם לבין המעסיקים. התוכנית מיושמת בבית הספר מפתן בהרצליה.

תומר אנקווה וחיים וענונו. בכסף מתכוונים לממן שיעורי נהיגה | צילום: אסף פרידמן

"ההשתלבות בשוק העבודה, שנעשתה בעבר בלי פיקוח, לוותה בתלונות רבות על ניצול הנערים, והתוכנית הזאת באה לפתור את הבעיה", מסביר רועי עדן, עובד סוציאלי מטעם עיריית הרצליה, שממונה במפתן על תחום התעסוקה ועל יישום התוכנית. "תלמידים רבים עובדים בכל מיני מקומות באופן עצמאי, וזוכים ליחס פוגעני ומשפיל ממעסיקיהם. הם לא שומרים על זכויותיהם, מעסיקים אותם בלי ביטוח ובלי זכויות סוציאליות, בשעות עבודה שאינן מתאימות לגילם, ומשלמים להם מתחת לשכר מינימום".

בבית הספר מעבירים לתלמידים סדנת הכשרה הכוללת כמה מפגשים, "שבמהלכה הם מכירים את כל הזכויות שלהם. אנו מלמדים אתם מהי אחריות בעבודה, מדגישים את הצורך להגיע לעבודה בזמן, מכינים אותם לקראת ריאיון עבודה, כולל סימולציה, וכך מעניקים להם כלים להתחיל לעבוד במקומות שבהם מקפידים מאוד על תנאי ההעסקה שלהם", אומר עדן.

בשלב זה מחפשים מעסיקים המעוניינים להעסיק נוער בסיכון. "אנו מסבירים למעסיקים שצריך לגלות כלפי הנערים סבלנות והכלה, אך גם להציב גבולות. עד כה יצרנו קשר עם 15 מעסיקים פוטנציאליים. כל מעסיק כזה מכונה על ידנו 'מעסיק-ידיד'. תהליך ההשמה הוא לא קל, ומאתגר".

סיפור הצלחה

עד כה יושמו לעבודה חמישה תלמידים, ובהן תלמידה שלמדה עיצוב שיער ועבדה חצי שנה במספרה, ונערה נוספת שעבדה בבית קפה "גרג" במשך תקופה קצרה. "אין ספק שסיפור ההצלחה שלנו הוא תומר אנקווה, שעובד כבר יותר משנה וחצי באותו מקום עבודה", אומר עדן.

אנקווה (17) תלמיד כיתה י"א, עובד בסניף של חנות הטבע "ניצת הדובדבן" שבמרכז העיר. הוא מקבל סחורה, מתַמְחר, מסדר על המדפים או במחסן, עובד בקופה, עונה בטלפון ללקוחות שמתעניינים בזמינותם של מוצרים מסוימים, ואף רושם תלונות ומעביר להנהלה. "אני מרוצה מאוד, ומתייחסים אליי יפה", אומר אנקווה.

מנהלת סניף "ניצת הדובדבן", נופר שייר, מרוצה מאוד: "תומר התחיל לעבוד כמעט שנה לפני שהתחלתי לנהל את הסניף. הוא ילד אחראי, תמיד מגיע בזמן, אכפת לו מהעבודה, הוא משקיע מאמץ ותמיד אפשר לסמוך עליו. הוא מגלה התמדה, ואני מקווה שהוא ימשיך לעבוד כאן עד שיסיים את לימודיו במפתן. יכול להיות שנזדקק בקרוב לעזרה נוספת במשמרות ערב, ואז ייתכן שנקלוט עוד נער".

עוד השמה מוצלחת היא של חיים וענונו (15.5), תלמיד כיתה ט', במאפיית "האופה בעיר" שבמרכז הרצליה. "העובד הסוציאלי של מפתן נמצא איתי בקשר רציף כבר שלוש שנים", אומרת הבעלים והמנהלת של המאפייה, דניאל לביאן. "באחרונה ביקשתי מרועי לשלוח אליי תלמיד, וכך הגיע אלינו חיים, שעושה כאן הכול כמו כל אחד מאיתנו: פורק סחורה, מסדר את הבצקים על המגשים — חלק שם במקרר לאפייה ביום המחרת וחלק שם במקפיא, מכין קפה ללקוחות וגם שוטף כלים ורצפה. בקרוב אתחיל ללמד אותו לעבוד על הקופה. חיים ילד חמוד, נעים, קולט מהר, יעיל, ורואים שהוא רוצה ואוהב לעבוד. עד כה אני מרוצה מאוד". "אני מקווה לעבד במאפייה הרבה זמן", אומר וענונו, ומדגיש: "את הכסף שארוויח אני מתכוון לחסוך כדי לממן לימודי נהיגה".

מנהל בית הספר מפתן, אמיתי ליפסמה: "מדובר בבני נוער שקשה להם להחזיק מעמד במקום עבודה אחד לאורך זמן, ולכן חשוב לנו למצוא את המעסיקים המתאימים, בעלי הסבלנות, שרואים בכך גם ערך חברתי וקהילתי, ומשמשים להם מעין מנטורים. המעסיקים הללו לא לבד, ואנו כל הזמן במעקב אחרי ההשמה. לתלמידים זאת הכשרה לעולם התעסוקה, לתודעת שירות, להתייחסות נאותה ללקוח, עם חיוך. זה הערך המוסף".

ראש העירייה, משה פדלון: "אני שמח שבעלי העסקים בעיר מגלים אחריות חברתית ומאמצים את התוכנית, ומקווה שהתוכנית תתרחב כך שמאות בני נוער יוכלו להשתתף בה כבר בשנה הבאה".