"זה מתחיל כל יום סביב השעה 17:00 וממשיך עד השעות הקטנות של הלילה. צעירים פוקדים את מרכז העיר ומרכז שכונת גן רש"ל, מרעישים, זורקים חזיזים ברחוב, ומרעידים את כל האזור", כך מספרת השבוע תושבת העיר, וטוענת שמדובר בתופעה המוכרת היטב למשטרה.

המרכז בגן רש"ל

לדברי התושבים, מדובר לא רק במפגע רעש אלא בתופעה מסוכנת שעלולה להוביל לאסון. "הם נוהגים לזרוק את החזיזים בעיקר ליד מכוניות, מפחיד לחשוב מה יכול לקרות אם חזיז יפגע פעם אחת באוטו", טוענת התושבת.

תושבת בבניין סמוך מוסיפה גורם נוסף לבעיה - בעלי החיים והנזק שנגרם להם."הצעירים האלה נהנים במיוחד לזרוק את החזיזים ליד עוברי אורח שמטיילים עם כלביהם. זה קרה פעמיים לבת שלי, ומרוב שהכלבים נבהלו, הם משכו אותה בחוזקה והיא נגררה ברחוב. פעם אחת הם ברחו לכביש. למזלנו לא עברה מכונית במקום, אחרת זה היה נגמר באסון".

צילום המחשה: shutterstock

התושבים מספרים שלמרות פניות רבות למשטרה, הבעיה אינה מטופלת, ומוסיפים: "אם הם מגיעים, זה בדרך כלל אחרי שעה, מראים נוכחות ונעלמים".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "ככל שמתקבלות פניות למשטרת ישראל, ניתן מענה נקודתי במטרה לאתר את מבצעי העבירות ואנו נפעל להגברת הנוכחות המשטרתית במקומות הרלבנטיים. יחד עם זאת, אנו קוראים לציבור ההורים לפעול להעלאת המודעות בקרב ילדיהם לסכנות הכרוכות במעשיהם ובפרט לקראת חג הפורים המתקרב". 

מעירית הרצליה נמסר בתגובה: "תופעת הנפצים היא לא רק רעש והפרעה לשכנים, הנפצים הינם מסוכנים מאוד למשתמשים בהם ועלולים לגרום לתאונות קטלניות. עיריית הרצליה נערכת יחד עם משטרת ישראל לאכוף איזור השימוש בנפצים. העירייה גם פתחה בקמפיין הסברה בקרב בני הנוער בנושא וקוראת להורים להיות ערניים ולמנוע רכישת נפצים ומשחק מסוכן בהם".